Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ogrodniczki damskie na kilka sposobów

14 grudnia 2016 0

Ogrodniczki są obecne w modzie od wielu dekad, rzadko kiedy stanowiły jednak w sezonie trend przodujący. A szkoda, ponieważ jest to rodzaj ubrania, który jest bardzo „wdzięczny” i posiadając w swojej szafie zaledwie jedną parę, można stworzyć wiele różnych stylizacji.

Z uwagi na ich krój u góry (sięgające na wysokość piersi zabudowanie, naciągnięte na szelki) niektóre kobiety nie decydują się na zakup ogrodniczek, ponieważ mają problemy z dobraniem do nich odpowiedniej bluzki. Warto zatem zawsze pamiętać, że najbardziej „bezpieczną” opcją jest top o gładkiej strukturze, bez żadnych wzorów. Najlepiej, jeśli jest utrzymany w tonach szarości lub bieli, ponieważ te kolory dobrze prezentują się z jeansem, z którego damskie ogrodniczki zazwyczaj są wykonane. 

Ogrodniczki w stylu młodzieżowym

Ten sposób noszenia kobiecych ogrodniczek jest chyba najprostszy do zestawienia. Najważniejsze są buty – zdecydowanie muszą być utrzymane w stylu sportowym. Sprawdzą się tutaj jasne, jak i intensywne, nawet neonowe kolory. Kolejnym ważnym aspektem jest dobór okrycia głowy - dobrze jest wybrać czapkę z daszkiem lub nabyć bluzeczkę, która posiada wszyty kaptur.

Okrycie wierzchnie niekoniecznie musi być noszone w sposób standardowy – przewiązane na wysokości bioder będzie się w tym przypadku prezentowało nawet lepiej niż założone klasycznie. Torebki warto zostawić w szafie i sięgnąć po plecak, który nie tylko uzupełni młodzieżową stylizację, ale również będzie wygodnym wyborem.

Ogrodniczki damskie klasycznie

Może się wydawać, że noszenie ogrodniczek w szykownym stylu jest trudne do osiągnięcia, a tymczasem wystarczy niewiele, by osiągnąć zniewalający efekt. Podstawą jest to, co znajduje się pod ogrodniczkami. Można dobrać do nich klasyczną koszulę lub postawić na bluzkę z długim rękawem, wykończoną koronką.

Długość ogrodniczek w tym przypadku powinna być zdecydowanie po kostki. Na nogi najlepiej jest założyć klasyczne szpilki ze zgrabnymi czubkami. W ręce powinna pojawić się torebka z niewielkimi złotymi lub srebrnymi zdobieniami. Ubranie wierzchnie, takie jak płaszcz, warto jest jedynie przerzucić przez ramiona, jeśli oczywiście pozwalają na to warunki pogodowe.

Ogrodniczki na luźno

Do codziennych stylizacji można dobrać niewymuszone dodatki, które będą określać charakter ogrodniczek. Tutaj warto jest przełamać konwencję gładkiej bluzki i postawić na modne ostatnio napisy. Będą się one ciekawie prezentować spod szelek - jedna z nich może być odpięta, tworząc w ten sposób niedbały styl i odsłaniając bardziej to, co jest pod spodem. Jeśli ogrodniczki mają długie nogawki, dobrze jest wybrać model z przetarciami, a nawet dziurami. Można je nawet wykonać samemu, tworząc w ten sposób oryginalne zdobienie.

Nogawki podwinięte do góry dobrze będą się prezentować z wysokimi za kostkę butami sportowymi. W nieco chłodniejszą aurę można dobrać trepy, na głowę zaś nałożyć czapkę, która zdecydowanie wpisuje się w luźny trend. Można tu również poszaleć z kolorami– czerń czy biel będą na pewno ciekawym wyborem.

Materiał partnera zewnętrznego