Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

17 marca 2021 0

Luksusowe klejnoty są obiektem pragnień kobiet na całym świecie. Każdy kamień ma swoją wartość i znaczenie, ale jednym z najpopularniejszych jest szafir. Istnieje co najmniej pięć powodów, dla których zdecydowanie powinieneś wybrać pierścionek z szafirem ze wszystkich biżuterii z kamieniami szlachetnymi.

Szafir: symbolika

Jak każdy inny kamień szlachetny, szafir jest oceniany przez jubilerów przede wszystkim pod względem koloru, przejrzystości i wagi (w karatach), ale brana jest również pod uwagę jakość szlifu i pochodzenie korundu. Ten kamień ma również cechy mistyczne. Na przestrzeni wieków zarówno pierścionki z szafirami, jak i sam kamień, zyskały bogatą historię, która wcale nie jest związana z pomiarami, ważenie, karaty i nudne stoły.

Niebieski korund miał być podobno obecny na tablicach Mojżesza i zdobić tron Salomona, zdobywając w ten sposób znakomitą reputację dosłownie i w przenośni - szafir nazywany jest kamieniem mądrości i wielkoduszności. Tak narodziło się przekonanie, że każdy, kto nosi pierścionek z szafirem, będzie prowadził ciekawe, ale jednocześnie roztropne życie i będzie chroniony przed złymi ludźmi. Istnieje kilka teorii astrologicznych, zgodnie z którymi szafirowe pierścienie są zalecane dla znaków zodiaku, Lwa, Barana i Strzelca.

Pierścionki z szafirem mają potężną energię i służą jako najsilniejsze amulety. Nie bez powodu w starożytności kamień ten był wybierany przez monarchów i kapłanów. Minerał korundowy to symbol mądrości, duchowości, sprawiedliwości. Uważa się, że kamień pomaga okiełznać pasje i podejmuje decyzje, które należy podejmować umysłem, a nie kierować się emocjami. Uważa się, że szafir:

• łagodzi bezsenność;

• pomaga usprawnić pracę serca;

• rozwiązuje problemy ze wzrokiem;

• pomaga z chorobami układu oddechowego.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Koszt pierścionka z pięknym naturalnym szafirem będzie zależał przede wszystkim od koloru, czystości i wielkości szafiru. Pierścionki z białego złota z szafirem z centralnym kamieniem o wadze od 1 do 5 karatów, to niewątpliwie najtańsza opcja. Jednak przystępna cena nie oznacza złego projektu lub niskiej jakości. W tym przypadku dominuje klasyka i elegancja. Wśród pierścionków z kamieniem o wadze od 5 do 10 karatów, mamy do czynienia z większą różnorodnością typów i kształtów. Niestety tutaj cena kamienia jest kilkakrotnie wyższa, a projekt biżuterii do takiego szafiru z reguły jest bardziej elegancki. Pierścionki z naturalnymi cennymi korundami ważącymi ponad 10 karatów, można uznać za wyjątkowe. Tutaj, oprócz klasycznych wzorów, tworzone są również efektowne pierścionki koktajlowe z szafirami ze znanych domów jubilerskich. Jednak pomimo imponujących rozmiarów kamienia, wielu preferuje nieśmiertelną klasykę. W większości przypadków, pierścionki z niebieskimi szafirami są wykonane z białego złota, ponieważ to właśnie on najlepiej podkreśla zimny kolor tego klejnotu.

Magiczne i lecznicze właściwości kamienia w dużej mierze zależą od jego koloru. Kamień w kolorze niebieskim jest uważany za symbol wierności i czystości. Jest często używany w pierścionkach zaręczynowych. Niebieski szafir chroni rodzinę przed zdradą, oszczerstwami, kłótniami. „Słoneczny” korund to potężny talizman. Potrafi uchronić swojego właściciela przed oszczerstwami. Żółty minerał dodaje pewności siebie. Zwalcza lęk i strach. Ci, którzy noszą biżuterię z różowego szafiru, muszą nauczyć się myśleć pozytywnie. Kamień o pięknym, ale rzadkim kolorze „słyszy” pragnienia i „czyta” myśli właściciela. Zielony szafir polecany jest dla osób ze słabym wzrokiem.

Wyjątkowy pierścionek z szafirem

W mineralogicznej skali twardości Mohsa szafir znajduje się obok diamentu. Ma ocenę 9, a diament 10. Doskonała trwałość sprawia, że szafir jest naprawdę wyjątkowym klejnotem. Po pierwsze, można nadać mu różne nietypowe kształty. Po drugie, szafir wymaga znacznie mniej zabiegów konserwacyjnych w porównaniu do bardziej miękkich kamieni, takich jak jolit i tanzanit. I po trzecie, biżuteria z szafirami nie ma daty ważności, więc pozostanie u właściciela na zawsze. Niezależnie od okazji nie ma lepszego prezentu niż pierścionek z szafirem, który wygląda oszałamiająco i ma piękne znaczenie. Od niepamiętnych czasów szafiry uważano za ucieleśnienie wieczności, lojalności i miłości. Wszystko to sprawia, że kamień jest idealnym wyborem na inkrustowane pierścionki zaręczynowe. Szafir zawsze zajmował szczególne miejsce w historii różnych państw. W przeszłości ten kamień w kolorze nieba był ulubieńcem wielu członków rodziny królewskiej. Niektórzy badacze twierdzą nawet, że tablice, na których zapisano Dziesięć Przykazań, były wykonane z szafiru. Ten klejnot to wyjątkowe połączenie stylu i elegancji. Pierścionki z szafirem pasują do każdego rodzaju odzieży. Możesz więc z łatwością dodać je zarówno do wieczorowego stroju, jak i do swobodnego wyglądu. Pierścionki zaręczynowe z szafirem znajdziesz w ofercie na https://roren.pl/pol_m_Pierscionki-zareczynowe_Pierscionki-zareczynowe-z-szafirem-166.html