Trwa ładowanie proszę czekać ...

Rodzaje pędzla do podkładu: języczkowy czy flat top?

29 czerwca 2016 0

Jeśli nie próbowałaś jeszcze nakładać podkładu przy pomocy specjalnego pędzla, najwyższy czas podjąć wyzwanie. Po pierwsze dlatego, że ta metoda pozwala na precyzyjną i wygodniejszą aplikację, po drugie jest „czystsza” niż w przypadku nanoszenia kosmetyku palcami lub gąbką. Podpowiadamy jaki rodzaj pędzla do podkładu powinnaś wybrać rozpoczynając swoją przygodę z profesjonalnym makijażem.

Zainwestuj w pędzel do podkładu

Okazuje się, że metoda nakładania podkładu pędzlem jest szybka, prosta i przyjemna, a co najważniejsze gwarantuje naturalny, bardzo efektowny makeup. Dlaczego warto kupić pędzel do podkładu? Ma sporo atutów:

  • dzięki niemu pokryjesz większą powierzchnię skóry za jednym razem (niż za pomocą palców),
  • rozkłada się równomiernie
  • zdecydowanie łatwiej utrzymać go w czystości niż gąbkowy aplikator (nie chłonie tak bardzo wydzielin skóry i kosmetyku),
  • wygodniej jest nim manewrować,
  • lepiej sprawdza się przy nakładaniu podkładu na cerę tłustą i mieszaną.

Pędzel powinien być wykonany z wysokiej jakości sztucznego włosia. Należy unikać pędzli o naturalnym włosiu, gdyż szybko wchłaniają fluid i uniemożliwiają nałożenie go na skórę. Idealny pędzel powinien mieć śliskie włosie – pozwoli to uzyskać jednolity, transparentnego makijażu bez efektu maski. Istotne jest też to, żeby był niewielkich rozmiarów. Kształt i rozmiar pędzla pozwoli dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, tzn. skrzydełek nosa, kącików ust, czy wewnętrznej części górnej powieki.

pędzel do podkładu

Dwa rodzaje pędzla do podkładu

Jeżeli zależy ci na równomiernym kryciu i zamaskowaniu rozszerzony porów lub blizn, użyj pędzla do podkładu flat top. Jest płasko ścięty, zbity i gęsty. Jego włoski są delikatne i mięciutkie. Kształt pędzla pozwala dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc. Przed użyciem tego rodzaju pędzla powinnaś go zwilżyć, dzięki temu kosmetyk gładko się rozprowadzi. Nawet, gdy użyjesz superkryjącego podkładu, pędzel flat top idealnie rozprowadzi go na twarzy bez widocznych smug. A jeśli zdarzy ci się nałożyć zbyt wiele kosmetyku w jednym miejscu, ten rodzaj pędzla pozwoli ci go łatwo zniwelować. Jego bezwzględnym atutem jest to, że pozwala precyzyjnie rozprowadzić kosmetyk i perfekcyjnie wykończyć makijaż. Efekt końcowy będzie oszałamiający. Najlepszych pędzli do podkładu szukaj na www.goldenrose.pl.