Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zmieniająca się moda ślubna

7 lutego 2018 0

Moda ślubna jest bardzo ciekawym zagadnieniem, ponieważ dość rzadko się zmienia. To znaczy, trendy związane z sukniami i dodatkami ślubnymi zmieniają się mało radykalnie i raczej łatwo jest przewidzieć co będzie w najbliższym czasie na topie. Dlaczego? Dlatego, że przecież wszystkie przyszłe panny młode chcą wyglądać raczej klasycznie i skromnie. Mało które decydują się na suknie i dodatki pełne przepychu.

Kolor sukni ślubnej

Rzadko też, które decydują się na to, aby ich suknia miała inny kolor niż biel. Wiadomo, że zdarzają się odcienie pochodne, takie jak, beż, czy kolor zbliżony do odcieni skóry, ale jednak większość pań chce się w tym szczególnym dniu prezentować ubrana w biel. Tak przecież mówi tradycja i to o tym często marzą już małe dziewczynki. Oczywiście moda idzie jakoś stopniowo na przód i często w salonach mody ślubnej, gdzie kupuje się sukienki do ślubu, coraz częściej można zauważyć modele i kolory, które jeszcze kilkanaście lat temu, z całą pewnością nie przeszłyby jako kreacja ślubna do kościoła. Zdarzają się bowiem jak najbardziej kreacje w odcieniach błękitu, żółci, czy jasnego różu. Na ile jest to sukienka odpowiednia do ślubu? Trudno jednoznacznie na to odpowiedzieć, ponieważ każdy wybiera sukienkę, w której czuje się dobrze i raczej trudno w tej kwestii polemizować. Z całą pewnością jednak powinno się odpowiednio przemyśleć taki zakup i być całkowicie pewnym, że faktycznie, to w takiej sukni ślubnej chce się wystąpić tego dnia i mieć w związku z nią same dobre wspomnienia.

Długość sukni ślubnej

Coraz modniejsze stają się też sukienki, które już wcale nie sięgają ziemi. Kiedyś modne były suknie ślubne, które albo sięgały co najmniej kostek panny młodej, albo i ciągnęły się za nią nawet na metr długości. Teraz coraz częściej suknie ślubne są długości midi, czyli do połowy łydki, albo wręcz po prostu sięgają kolana. Często też przyszłe panny młode, eksperymentują z rodzajami dekoltu, stawiając jedynie na naszyte kryształki w miejscu piersi, lub też głębokie rozcięcia, niemalże aż do pępka. Czy jest to kreacja, w której powinno iść się do ołtarza, aby poślubić bliską sobie osobę, a przy okazji prezentować się tak przy wszystkich krewnych i księdzu? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie indywidualnie. Oczywiście każda panna młoda i tak wybierze suknie, która będzie jej najbardziej odpowiadać, ale czasem warto zachować tradycję i kierować się klasyką, która jak wiadomo, jeszcze nigdy nikogo nie zawiodła. Klasyczne suknie ślubne, oczywiście także sprzedają się bardzo dobrze. Długie treny, ozdobne ramiona, rękawy, nadają sukience klasy i dobrego gustu. Dlatego warto udać się do wielu salonów z modą ślubną i porównać modele, które najbardziej nam odpowiadają. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybór, który padł, był najlepszym jaki mógł nam się zdarzyć. Suknie ślubne w kolorach zbliżonym do bieli, ale nadal bardzo jasnym, także cieszą się popularnością. Głównie u pań, które najzwyczajniej w świecie czują się źle w całkowicie bladych strojach i szukają dla siebie alternatywy.

 

Materiał zewnętrzny