Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kupowanie ubrań w lumpeksach – za i przeciw!

1 marca 2019 0

Kiedyś kojarzone z osobami o mniej zasobnym portfelu, dziś pełen instagramerek i szafiarek szukających pomysłów na nowe stylizacje. Mowa oczywiście o lumpeksach, czyli sklepach z odzieżą używaną. Zastanawiasz się, czy warto w nich kupować? Oto wszystkie za i przeciw – sprawdź i podejmij decyzję!

Zalety kupowania w second-handach

Dlaczego warto kupować w lumpeksach? Oto kilka zalet, o których warto tu wspomnieć:

- lumpeksy są tanie – możesz ubrać się tak jak chcesz, bez wydawania majątku,

- w lumpeksach można znaleźć prawdziwe perełki – np. sukienki czy torebki od znanych projektantów, a nawet całe końcówki serii, które nie zostały sprzedane. Trzeba tylko dobrze szukać!

- ubrania kupione w second handach są znacznie trwalsze niż te z sieciówek. Pomyśl o tym logicznie – skoro sweter z second handu szuka już drugiego właściciela i wciąż wygląda jak należy, najpewniej posłuży Ci jeszcze przez długi czas.

ubrania w lumpeksach

- lumpeksy dają duże pole do popisu osobom kreatywnym, które potrafią łączyć ze sobą pozornie niepasujące do siebie elementy. Jeśli masz „ten zmysł”, second hand będzie dla Ciebie kopalnią złota,

- kupowanie w lumpeksach to także prawdziwa gratka dla osób, które posiadają własną maszynę do szycia i potrafią samodzielnie wykonać drobne poprawki krawieckie. Za duża sukienka, za szeroka bluzka czy rozpruty szew spódnicy to nie problem dla kogoś, kto posiada właściwe umiejętności. Wystarczy tylko chwila,a ubranie będzie jak nowe – a Ty zyskasz kolejną perełkę do kolekcji.

Czy jest się czego bać?

Kilka lub kilkanaście lat temu po świecie krążyła legenda o tym, jak to w amerykańskim lumpeksie sprzedawano ubrania nasączone trupim jadem. Choć nie wiadomo, czy warto do końca wierzyć tym plotkom, dziś taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca. Odzież używana podlega bowiem bardzo restrykcyjnym przepisom dotyczącym dezynfekcji - stąd ten specyficzny zapach, który czujesz, gdy wchodzisz do takiego sklepu. Nie musisz więc bać się o swoje zdrowie, jednak i tak dokładnie wypierz kupione w lumpeksie ubrania – środek dezynfekujący również nie jest zbyt delikatny dla Twojej skóry i może powodować uczulenia. Należy też dokładnie umyć dłonie, którymi dotykałeś ubrać z lumpeksu – środek może łatwo dostać się do oczy czy na bardziej wrażliwy obszar ciała i spowodować więcej problemów.

Kupuj z głową!

Zaczynając swoją przygodę z kupowaniem w lumpeksach, nietrudno o wpadnięcie w prawdziwy szał zakupów – w końcu wszystko jest tam tak tanie! Uważaj – stąd już tylko krok do zakupoholizmu i zbieractwa, które są groźne tak dla Twojego portfela, jak dla psychiki. Zanim coś kupisz, zawsze pomyśl, czy naprawdę tego potrzebujesz. W końcu masz już 5 czarnych koszulek – co zrobisz z szóstą, nawet jeśli kupisz ją za bezcen? Podchodź do zakupów z głową, a na pewno znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko – a Twoja szafa wzbogaci się o kilka oryginalnych pozycji!

 

Materiał partnera zewnętrznego