Trwa ładowanie proszę czekać ...

Brafiterka radzi. Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

23 marca 2021 0

Doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego rozmiaru biustonosza – braffiting, to zawód, który rozwija się niezwykle dynamicznie. Wynika to z coraz większego wyboru bielizny i tym samym trudności z jej dobraniem.

Czym zajmuje się Brafiterka?

Czy biustonosz pasujący do twojego ciała to tylko kwestia estetyki? Bynajmniej. Dobrze dobrany biustonosz jest nie tylko wygodniejszy, ale też ma wpływ na twoje zdrowie. Czy jesteś zatem pewna, że wiesz jak dobrać biustonosz?

Problemem może być dobór bielizny do typu sylwetki i rozmiaru - a zwłaszcza stanika. Jest jednak wyjście - profesjonalne dopasowanie biustonosza pozwala pomaga rozwiązywać problemy związane z jego niedopasowaniem i wyeliminować ewentualne problemy zdrowotne. Pomoże nam w tym braffiterka.

Elementy garderoby, które podtrzymują i podkreślają piękno biustu, pojawiły się w damskiej garderobie w 2000 roku p.n.e. Pod wpływem czynników historycznych, religijnych i kulturowych ten element garderoby przeszedł różne metamorfozy. W XVI wieku główną bielizną podtrzymującą klatkę piersiową i modelującą sylwetkę był gorset, który jednak nie przyczyniał się do poprawy zdrowia kobiet, a na przełomie XIX i XX wieku stał się nawet symbolem ucisku kobiety. Dopiero nowoczesne rozwiązania w tym zakresie pozwoliły stworzyć bieliznę wygodną i jednocześnie elegancką. Konsultanci, którzy mogą znaleźć odpowiednią bieliznę, są na Zachodzie od dawna. Jeszcze w latach 40. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych w dużych sklepach sprzedających gotowe sukienki świadczyli usługi dopasowania biustonoszy. Następnie większość firm produkujących i sprzedających garderobę intymną zaczęła prowadzić seminaria i szkolenia dla sprzedawców ze sklepów, w których prezentowane były ich produkty. Oczywiście główny nacisk położono na to, jak prawidłowo obsługiwać i sprzedawać. Jednak nie zapomniano też o zasadach doboru odpowiedniego rozmiaru. Te trendy stały się punktem wyjścia do wyłonienia się braffiterek. Obecnie, w obliczu ostrej konkurencji i ogromnej różnorodności produktów na rynku, firmy coraz częściej stawiają na indywidualne podejście do klienta.

Braffiterka jest specjalistką od dopasowania biustonosza do naszego ciała. Nie tylko umie dobrać odpowiedni model, ale też jego rozmiar i krój. Jest doradczynią i specjalistką w jednym.

Jak dobrać biustonosz? 5 rad brafiterki

Przede wszystkim warto znać tabele rozmiarów biustonoszy. Jest to tak zwana międzynarodowa standardowa siatka rozmiarów. Jednak w różnych krajach i dla różnych producentów tabele te mogą różnić się od ogólnie przyjętych. Tak więc Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Australia mają swoje własne standardy, w których istnieją rozmiary AAA lub DD. Są firmy specjalizujące się w produkcji bielizny dla kobiet z nadwagą lub z bardzo dużym biustem. Sprawdź ofertę biustonoszy na https://www.zlotewyprzedaze.pl/.

Oczywiście nie tylko siatka rozmiarów rozszerzyła się na przestrzeni lat. Istnieją różne typy i modele biustonoszów, które warto znać. Dzięki temu możesz dobrać stanik do każdego wieku, gustu i sytuacji. Istnieje wiele badań dotyczących wpływu noszenia staników na ciało kobiety. Niektórzy eksperci twierdzą, że jeśli nie nosisz stanika, z czasem piersi opadną. Inni, wręcz przeciwnie, twierdzą, że z powodu noszenia stanika mięśnie stają się „leniwe”, a piersi zwiotczają z powodu niewystarczającego obciążenia. Jedyne, co można o tym powiedzieć na pewno, to, że źle dobrany rozmiar biustonosza może powodować dyskomfort i dyskomfort. Długotrwałe noszenie „niewłaściwych” modeli może wywołać ból w odcinku piersiowym kręgosłupa i / lub w tylnej ścianie klatki piersiowej. Jak zatem dobrać właściwy biustonosz?

Aby wybrać stanik, w którym poczujesz się jak najbardziej komfortowo, powinnaś dokładnie podejść do określenia rozmiaru. Aby określić rozmiar biustonosza, trzeba znać dwa parametry - wielkość przestrzeni pod biustem oraz wielkość samego biustu. Wszystkie obliczenia przeprowadzane są za pomocą prostej taśmy mierniczej. W praktyce jednak sama znajomość wymiarów nie wystarczy. Tutaj, podobnie jak w przypadku innych ubrań, najlepiej jest zapoznać się z orientacyjnymi wytycznymi i wybrać odpowiedni model już w przymierzalni.

Sprawdź, czy stanik nie ogranicza twojej swobody ruchów. Aby to zrobić, po prostu zapnij zatrzaski w najdalszej pozycji i wykonaj kilka zgięć. Wybrany przez ciebie model nie powinien przesuwać się i swobodnie wisieć na ciele podczas zmiany pozycji. Zwróć uwagę, jak środkowa część przylega do ciała. Dopasowanie powinno być dokładne. Zrób kilka zgięć - jeśli środek jest nieruchomy, to wybrałeś odpowiedni biustonosz. Nawet w najbardziej rozluźnionej pozycji dopasowany biustonosz powinien ściśle przylegać do ciała. Najlepszym sprawdzeniem byłoby włożenie dwóch palców pod zapięcie. Chcąc dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza, upewnij się, że miseczka nie powoduje dyskomfortu w klatce piersiowej.