Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie dresy są modne w tym sezonie?

5 sierpnia 2021 0

​Wygodnie i praktycznie, ale czy na pewno modnie? Wybierając dresy, można zgubić się w mnogości opcji. Od kiedy ten element garderoby stał się trendy, coraz trudniej jest odróżnić stylowe komplety od chwilowo modnego kiczu. Podpowiadamy więc, jakie dresy warto mieć na uwadze w tym sezonie.

Dresy skradły serca Polek

Dzisiaj dresy można spotkać niemal wszędzie, a zwłaszcza na polskich ulicach. I co ważne, nie mają nic wspólnego z ortalionowymi kompletami lat 00’ czy zwykłymi ubraniami na siłownię. Są stylowe, modne, wygodne i, odpowiednio wykorzystane, zachwycają!

Należy jednak pamiętać, że podstawą dobrego looku są ubrania, nie trendy. Dresom trzeba poświęcić szczególną uwagę, bo granica między stylowym strojem a wyciągniętym, domowym “dresiwem” jest bardzo cienka. Z tego powodu przed zakupem warto zastanowić się, które modne dresy są naprawdę na topie i jak je nosić.

Modne dresy 2021

W 2021 roku dresy pobiły wszelkie rekordy. Moda na nie rozkwitła w pełni, przez co nawet panie unikające tego typu strojów zwróciły na nie uwagę. Poza tym znacząco zmienił się też styl dresów. Ich sportowy charakter nie jest już tak oczywisty, dzięki czemu jako ubranie mogą posłużyć w bardzo różnych okolicznościach. Z pewnością nie są to już tylko stroje do treningu czy domowego odpoczynku.

Jednym z trendów, który wysuwa się na pierwszy plan, jest ten związany z kolorami. Nudne, szaro-bure komplety przestały być uważane za najbardziej stylowe. Teraz to dresy w odważnych kolorach są must have i wcale się temu nie dziwimy. Po ostatnim, trudnym roku każdemu przyda się trochę szaleństwa. Warto więc sięgnąć po zestawy żółte, czerwone czy zielone – każdemu dodadzą energii.

Jednocześnie do łask wracają dresy skromne, w typie ubrań basic. Są świetną alternatywą dla pań, które nie lubią odważnych, przyciągających wzrok wzorów czy kolorów. Poza tym czasami to właśnie prostota jest najlepszym wyborem, a zwłaszcza taka w stylowym, uniwersalnym wydaniu. Co więcej, można ją łatwo urozmaicić za pomocą dodatków i obuwia.

Ciekawym trendem są zestawy dresowe, które zawierają nie spodnie, lecz spódniczki. To stosunkowo nowa alternatywa dla klasycznych kompletów, ale szybko zyskująca na popularności. Jak ją nosić? Tego typu zestawy mają specyficzny charakter, jednak stylizacje na ich bazie nie powinny być dużym wyzwaniem. Możesz je łączyć zarówno z obuwiem sportowym, jak i eleganckim. Tak samo jest z innymi kompletami o niecodziennym fasonie np. z rozcięciem na plecach, bluzą imitującą sweter czy spódnico-spodenkami.

Jakie dresy wybrać?

Szukając jakichkolwiek ubrań, warto pamiętać, że moda to jedno. Natomiast jakość – to drugie. Należy więc wybierać tylko takie dresy, które łączą dobry styl z wysoką jakością. Inaczej możesz ryzykować nie tylko zakupem kota w worku, ale również pieniędzmi wydanymi, cóż, po prostu w błoto. Idealny komplet powinien być wygodny, przyjemny w dotyku i wytrzymały. O tych cechach decyduje przede wszystkim materiał, dlatego warto mu się przyjrzeć. Staraj się szukać kompletów, które uszyto z tworzyw naturalnych, jedynie z domieszką tych sztucznych. Nie zapomnij jednak, że komfort zależy również od fasonu. Wybieraj zatem tylko takie kroje, które lubisz i które zapewniają Ci wygodę.

Sposobem na uniknięcie zawodu jest też wybór sprawdzonego, polecanego przez innych sklepu. Na polskim rynku dobrymi opiniami cieszy się PtakModa. Znajdziesz tam dresy nawet od 200 producentów, zatem wybór jest niezwykle duży. Wiele pań chwali sobie również to, że sklep oferuje kolekcje w różnych rozmiarach, w tym plus size. Jakość jest natomiast dobra.

Materiał partnera zewnętrznego