Trwa ładowanie proszę czekać ...

Namiot - dokonała i komfortowa forma noclegu w podróży

14 marca 2022 0

Podróże to doskonała forma na spędzenie wolnego czasu. Poznawanie świata, nowych kultur czy zdobywanie nowych szczytów i nieodkrytych dotąd przez nas lądów, to wyjątkowo atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku. Wielu z nas uwielbia podróże na tzw. "własną rękę". Zatrzymać się tam, gdzie nam się spodoba, czy iść taką leśną ścieżką, która wyda nam się uroczą. Dlatego właśnie namiot pozwala nam na całkowitą swobodę podróżowania. Jaki wybrać? Na co warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy! 

Namiot - niezwykle funkcjonalny element każdego podróżnika

Podróż może być odległa i daleka, jak również krótka, weekendowa. Możemy wybrać wyczerpującą, angażującą wędrówkę dla profesjonalistów, bądź weekend spędzony w malowniczym miejscu z dziećmi. Wszędzie tam przyda się namiot, który pozwoli na spędzenie pięknych wieczorów i nocy na świeżym powietrzu. Dlaczego namioty cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem przez długi czas? Ponieważ nowoczesne modele namiotów wraz z odpowiednio dobranym materacem czy śpiworem wysokiej jakości gwarantują sporą powierzchnię do spania chroniącą nas przed deszczem, śniegiem czy podmuchami wiatru. Co więcej, namiot możemy rozłożyć w dowolnie wybranym przez nas miejscu - w górach, na polanie, łące czy polu campingowym - wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jaki namiot wybrać? - dopasuj sprzęt turystyczny do swoich wymagań

Wyróżnić możemy namioty turystyczne oraz trekkingowe. Modele różnią się od siebie wielkością oraz wewnętrznym zagospodarowaniem powierzchni. Warto też zwracać uwagę na opis konkretnego namiotu - modele są stricte dedykowane na kemping, biwak czy na najbardziej trudne górskie warunki. Ciekawą propozycją są modele samonośne czy kopułowe. Wybór namiotu powinien być też dyktowany ilością osób, które będę w nim przebywać. Jeśli na wycieczkę wybiera się para, w zupełności wystarczy jej lekki, kompaktowych model dwuosobowy. Jeśli jednak wybieramy się w podróż z dwójką dzieci, warto wybrać model pokaźnych rozmiarów, z dzielonymi pokojami i przedsionkiem, co zapewni komfortowy sen zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci.

Unikatowy design

Prócz tego, że namioty są lekkie a zarazem stabilne oraz produkowane z bardzo odpornych materiałów, to dodatkowo charakteryzują się bardzo ciekawą, różnorodną paletą kolorów. Poliestrowy tropik dodatkowo powlekany jest poliuretanem w celu zachowania największej odporności na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, a to wszystko w tak ciekawych barwach, że każdy znajdzie układ kolorystyczny wpasowujący się w jego gusta. Od kolorów bardzo uniwersalnych, takich jak beże, czerń czy siwy, aż po namioty w odważnych, rzucających się w oczy barwach, takich jak turkus, błękit czy pomarańcz.

Wybierasz się w podróż swojego życia? A może właśnie organizujesz weekend z rodziną bądź przyjaciółmi? Zabierz ze sobą namiot, a wyjazd z pewnością będziesz mógł zaliczyć do udanych. Do dzieła!. 

Artykuł partnera