Trwa ładowanie proszę czekać ...

Romantyczny wyjazd we dwoje – europejskie stolice

1 września 2016 0

Dobrym pomysłem na wycieczkę we dwoje jest wypad do którejś z europejskich stolic. Wygodne noclegi, wiele połączeń lotniczych, a do tego cudowna sceneria pięknych, starych miast. Bliskość europejskich stolic sprawia, że warto je odwiedzić także na weekend.

Paryż

To zdecydowanie najbardziej romantyczna europejska stolica. Warto wybrać się tam wiosną lub we wrześniu, kiedy jest nieco mniej turystów i pogoda pozwala na swobodne zwiedzanie miasta. Najtańsze przeloty znajdziemy już za 100 złotych. Noclegi i utrzymanie nie należą do najtańszych, jednak możliwość odwiedzenia wieży Eiffla i Luwru są tego warte. Warto wziąć ze sobą nieco więcej pieniędzy, aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje to miasto. Jeśli nie dysponujemy wystarczającymi środkami, rozwiązaniem jest kredyt lub szybka pożyczka na dowód. Paryż pełen jest romantycznych knajpek i cudownych restauracji, idealnych na kolację we dwojga – niekoniecznie tanich, ale wartych przeżycia choćby raz w życiu.

Berlin

Ciekawym miejscem na spędzenie czasu we dwoje jest stolica Niemiec. To świetny pomysł na weekend – możemy wybrać tani lot lub transport lądowy, często również w promocyjnych cenach. Berlin to miejsce które coraz częściej wybierane jest na wypoczynek przez Polaków. Decyduje o tym zarówno fizyczna bliskość, jak i niezwykła atmosfera miasta. Różnorodność kulturowa, możliwość zakosztowania zarówno klasycznych rozrywek jak i szalonego życia nocnego

Praga

Stolica Czech jest jednym z najpiękniejszych miast naszego kontynentu. Cechuje ją szczególna, magnetyzująca atmosfera. Koniecznie trzeba odwiedzić Most Karola, wzgórze zamkowe Hradčany z piękną katedrą oraz Rynek Staromiejski. Warto jednak zejść z utartych szlaków pełnych turystów i przespacerować się bocznymi ulicami i pasażami. Znaleźć tam można ciekawe sklepy i przytulne, romantyczne kawiarenki. Wygodnie jest wybrać się do Pragi samochodem – od Warszawy dzieli ja jedynie 500 kilometrów. Najtaniej wychodzi przejazd pociągiem, jest jednak bardzo czasochłonny.

Wiedeń

To kolejna europejska stolica, do której warto się wybrać – zarówno ze względu na bogatą ofertę dla turystów jak i bliskie położenie miasta od granic Polski. Historyczne centrum miasta pełne jest zabytków ze wszystkich epok, szczególnie zaś z XIX wieku. Będąc we Wiedniu nie można nie odwiedzić sławnej opery wiedeńskiej. Warto także wybrać się do filharmonii. Osoby bardziej od klasycznych rozrywek ceniące sobie nocne życie również nie będą zawiedzione.

Materiał partnera zewnętrznego