Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sassnitz-Trelleborg – niezapomniana morska przygoda

10 lutego 2017 0

Skandynawia to przepiękna i barwna kraina, pełna wspaniałych atrakcji turystycznych, która na całym świecie zasłynęła m.in. z legendarnych Wikingów i doskonałych kryminałów. Jednym z najbardziej urokliwych zakątków Północy jest klimatyczne szwedzkie miasteczko portowe – Trelleborg, do którego można dopłynąć promem z Sassnitz – kurortu wypoczynkowego, położonego na północy Niemiec.

Najszybsza droga morska

Połączenie Sassnitz-Trelleborg to najszybsza i najkrótsza droga morska, która łączy Niemcy ze Szwecją. Rejs trwa nieco ponad cztery godziny, w związku z czym jest to najlepszy wybór dla turystów, którzy podróżują m.in. z zachodniej Polski.

Oba miasta to prawdziwe bogactwo atrakcji turystycznych, dlatego każdy, kto pragnie odkrywać coraz to nowsze zakątki świata, powinien wybrać się w niezapomnianą podróż zarówno do Sassnitz, jak i Trelleborga.

Sassnitz – początek niezapomnianej przychody

Sossnitz to niemieckie miasteczko, położone na wyspie Rugia, które jest jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Europie. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Park Narodowy Jasmund zainspirował wielu wybitnych artystów takich, jak Casper David Friedrich, do tworzenia swych dzieł. Miasto początkowo słynęło z rybołówstwa, jednak wraz z rozwojem turystyki przekształciło się w ceniony przez Europejczyków popularny ośrodek wypoczynkowy. Obecnie w Sassnitz znajduje się wiele luksusowych pensjonatów, a także okazały port, który obsługuje połączenia promowe z krajami skandynawskimi. Choć miasto może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi, największą z nich jest okazałe, niemal półtorakilometrowe molo, na końcu którego stoi wybudowana w 1903 roku latarnia morska. Ciekawym miejscem do zwiedzenia jest także zoo oraz kilka ciekawych muzeów, wśród których najpopularniejsze jest Muzeum Archeologii Podwodnej.

Zwiedzanie urokliwego kurortu w Sossnitz może być jedynie początkiem wspaniałej przygody. Wiele wspaniałych atrakcji czeka na turystów również w porcie, do którego przybija prom pasażerski, płynący wprost do malowniczego Trelleborga. Podczas oczekiwania na statek, warto odwiedzić m.in. bordershop, w którym każdy turysta znajdzie wyszukane trunki w bardzo zachęcających cenach.

Atrakcje na pokładzie promu Sassnitz-Trelleborg

W trakcie podróży można rozsiąść się wygodnie na pokładzie i podziwiać wspaniałe widoki na morze. Czas spędzony na promie z pewnością umili filiżanka gorącej latte lub porcja pysznych szwedzkich lukrecji. Na pasażerów czeka również wiele innych atrakcji takich, jak sala kinowa czy pokładowy sklep, w którym można kupić ulubione perfumy, butelkę wybornego trunku lub miłą pamiątkę z podróży. Osoby, które podróżują w celach biznesowych mają do swojej dyspozycji sale konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt, natomiast z myślą o dzieciach powstał kącik zabaw, w którym najmłodsi mogą skorzystać ze zjeżdżalni, grać, rysować i wziąć udział w ciekawych quizach.

Więcej informacji o promach pływających z Niemiec do Szwecji na linii Sassnitz – Trelleborg można znaleźć np. na stronie: http://www.stenaline.pl/trasy/sassnitz-trelleborg.

Ahoj, przygodo! - Trelleborg na horyzoncie

Po niezapomnianej podróży promem, Trelleborg kusi turystów nieskazitelną przyrodą oraz ciekawą historią, której początki sięgają czasów legendarnych Wikingów. Oficjalnie w XIII wieku miasto zostało przekazane jako prezent ślubny od duńskiej rodziny królewskiej dla księcia Szwecji – Waldemara.

Niewielkie i klimatyczne miasteczko zdobią palmy, co może wydawać się szokujące dla tej części świata, zaś XIX-wieczny park, położony w samym sercu miasta, stanowi doskonałą przestrzeń do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Liczne alejki zachwycają bogactwem drzew i kwiatów, zaś pawie, gęsi i czarne łabędzie towarzyszą turystom podczas przechadzek. Wielbiciele skandynawskich wojowników mogą również zwiedzić zrekonstruowaną twierdzę Wikingów z X wieku, drewnianą chatkę, urządzoną w średniowiecznym stylu, a także muzeum, w którym znajdą należące do nich przedmioty codziennego użytku. Trelleborg to również miejsce, gdzie na zwiedzających czeka Hällåkra Winery – winnica położona na południowych stokach, którą mogą obejrzeć w towarzystwie przewodnika i zasmakować klasycznego wina Sauvignon Blanc czy typowego dla Szwecji Rondo.

Artykuł sponsorowany