Trwa ładowanie proszę czekać ...

Planujesz zagraniczny wyjazd? Wymieniaj pieniądze w kantorze online.

26 kwietnia 2017 0

Korzystanie z narzędzi bankowych online jest coraz bardziej popularne. Mało kto wyobraża sobie wykonywanie przelewów na poczcie albo stacjonarne zasilanie konta w telefonie. Również podczas podróży bankowość online może ułatwić przygotowanie do wyprawy, a nawet rozwiązać kłopoty z wymianą waluty. Do tego celu służy kantor online, w tym Kantor Alior Banku. Czy każdy może korzystać z kantorów online? Jak wygląda proces rejestracji? Czy to bezpieczna opcja wymiany walut?

Jakie są plusy kantorów online?

Korzystanie z kantorów online to korzystne rozwiązanie. Jednym z plusów jest dostępność walut. W tradycyjnym, stacjonarnym kantorze od ręki jest dostępnych dużo mniej walut niż w kantorze online. Podczas stacjonarnej wymiany może nas też spotkać przykra niespodzianka, kiedy niespodziewanie zabraknie danej waluty albo nie będzie nominałów, które nas interesują. W przypadki wymiany online nie ma takiego problemu. Dostępność każdej oferowanej przez dany kantor waluty jest gwarantowana. W Alior Banku jest dostępnych aż 13 obcych walut, a kantor umożliwia klientom śledzenie na bieżąco aktualnego kursu na stronie https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/kursy-walut.html.

Oprócz tego kantory online są po prostu wygodne, pozwalają oszczędzać czas i dają dużo swobody. Wymianą pieniędzy można zająć się w każdym miejscu i o każdej porze. Wystarczy jedynie telefon lub komputer oraz dostęp do Internetu. Jednym z najważniejszych plusów jest również bezpieczeństwo pieniędzy, jakie oferuje Kantor Alior Bank. Banki podlegają dużo surowszym wymaganiom niż inne kantory online. Dotyczy to przede wszystkim standardów obsługi i wymogów bezpieczeństwa pieniędzy. Z tego powodu procedura zakładania konta w Kantorze Alior Banku jest dłuższa i bardziej szczegółowa niż w innych kantorach online. Dodatkowo każdy klient jest indywidualnie weryfikowany, tak aby zostały zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa. Każdy klient Alior Banku może otrzymać kartę walutową do rachunku w EUR, USD lub GBP i dzięki temu uniknąć przewalutowania płacąc podczas zagranicznych wyjazdów czy za zakupy w Internecie.

Na jakiej zasadzie działa kantor online?

Kantory online tym różnią się od tradycyjnych, że wszystkie transakcje dokonywane są wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej. Nowoczesna bankowość internetowa pozwala na bezpieczną i szybką wymianę pieniędzy. Środki klientów Alior Banku są dodatkowo zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jak wygląda taka wymiana pieniędzy? Będąc klientem kantoru online, wystarczy przelać na jego konto wybraną kwotę, a następnie zdecydować, na jaką walutę chcemy ją wymienić. Pieniądze, już w obcej walucie, zostają następnie przelane na wskazane przez klienta konto. Wszystko odbywa się szybko i prosto. Dużym plusem wymiany online jest również korzystanie z serwisu Alior Banku w wersji mobilnej, dzięki czemu sprawy formalne związane z nową walutą można załatwić przez telefon już podczas podróży.

Kantory online zdobyły przewagę nad stacjonarnymi kantorami również opcją zaprogramowania wymiany, dopiero kiedy kurs waluty osiągnie określoną przez nas wartość. To świetna opcja dla wszystkich, którzy nie mają czasu na wyczekiwanie najkorzystniejszego kursu danej waluty, a chcą zaoszczędzić pieniądze. Wystarczy tylko zaznaczyć taką opcję w kantorze online, a wymiana nastąpi automatycznie, kiedy dany pułap cenowy zostanie osiągnięty. To bardzo korzystna opcja, jeśli planujemy wymianę dużej kwoty. Dodatkowo Kantor Alior Banku odsługuje aż 13 obcych walut - dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego, euro, franka szwajcarskiego, dolara kanadyjskiego, koronę czeską, koronę duńską, dolara australijskiego, jena japońskiego, koronę norweską, rubla rosyjskiego, forinta węgierskiego oraz koronę szwedzką.

Rejestracja w Kantorze Alior Banku – krok po kroku

Aby rozpocząć swoją przygodę z wymianą walut online, należy przede wszystkim utworzyć nowe konto na stronie Kantoru Alior Banku. W tym celu wystarczy tylko wejść na stronę https://kantor.aliorbank.pl/ i zarejestrować się. Ponieważ Kantor Alior Banku podlega surowszym restrykcjom ze względu na oferowane przez niego normy bezpieczeństwa, rejestracja może chwilę potrwać. Warto zawczasu przygotować sobie numery naszych rachunków (złotowego i walutowego), dane osobowe, numer PESEL oraz numer dowodu osobistego. Po wypełnieniu wszystkich pól i wysłaniu wniosku, przychodzi o nas informacja o założeniu nowego konta oraz numer konta złotówkowego, na które należy przelewać pieniądze do wymiany. Po weryfikacji konta (trzeba w tym celu przelać drobną kwotę) możemy zacząć wymieniać pieniądze.

Sama wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy wejść w zakładkę Kup/Sprzedaj i wymienić dostępne środki na wybraną walutę. Określamy jakiej waluty potrzebujemy i jaka kwota nas interesuje. Po zatwierdzeniu zlecenie jest już realizowane. Jeśli potrzebujemy gotówki natychmiast, możemy skorzystać z opcji szybkiego transferu, a jeśli jesteśmy niedaleko oddziału Alior Banku, to pieniądze bez problemu możemy odebrać stacjonarnie.

Materiał partnera zewnętrznego