Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wakacje w Dubaju. O czym warto wiedzieć przed wyjazdem?

24 października 2023 0

Nowoczesny, zachwycający, luksusowy – taki jest Dubaj. To miasto znajdujące się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje, zwłaszcza teraz, kiedy trwa tu sezon turystyczny. Zanim wyjedziesz, koniecznie sprawdź niezbędne przed wyjazdem informacje.

Wakacje w Dubaju – na co zwrócić uwagę?

Dubaj zachwyca ogromnymi centrami handlowymi, luksusowymi hotelami, mnogością atrakcji i wieloma rekordami Guinnessa, które regularnie są tutaj bite. To tutaj znajduje się Burj Khalifa – najwyższy budynek świata, ale również fantastyczne plaże z drobnym, jasnym piaskiem. Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się tam na urlop?

Aby udać się w podróż do Dubaju, każdy podróżny (także dzieci) potrzebują paszportu ważnego minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Jeśli planujesz wyjazd turystyczny do 90 dni, nie potrzebujesz wizy. Do walizki zapakuj natomiast adapter, bo w ZEA stosowane są 220V gniazdka elektryczne. Lot z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich trwa ok. 5,5 godziny, a na miejscu obowiązującą walutą jest dirham (AED), którego wartość to ok. 1,15 zł. Warto pamiętać, że turyści są zobowiązani do zapłaty obowiązkowego podatku turystycznego, którego wysokość jest uzależniona od liczby gwiazdek, posiadanych przez Twój hotel. 5-gwiazdkowe obiekty pobierają 20 AED podatku za noc za cały pokój. W 4-gwiazdkowych hotelach podatek wynosi 15, a w 3-gwiazdkowych – 10 AED/pokój/noc.

Gdy dolecisz na miejsce, przestawiasz zegarek, dodając 3 godziny do polskiego czasu zimowego lub 2 godziny do czasu letniego. Musisz też zapamiętać kilka zasad:

 • W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązuje całkowity zakaz wwożenia i używania e-papierosów.
 • Alkohol jest serwowany tylko na terenie hoteli i klubów. Aby się go napić, należy mieć ukończone 21 lat. W miejscach publicznych obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
 • Na teren ZEA można wwieźć maksymalnie 2 litry alkoholu.
 • W czasie Ramadanu także turyści nie mogą jeść i pić w miejscach publicznych.
 • Trzymanie się za rękę jest tu niemile widziane, a okazywanie uczuć publicznie, jak przytulanie i całowanie zakazane i grozi za nie więzienie.
 • Nie jest mile widziane i przyjęte robienie zdjęć arabskim kobietom.

Kiedy najlepiej lecieć na urlop w Dubaju?

Do Dubaju można polecieć przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że w miesiącach późno wiosennych i letnich panują tutaj upały sięgające nawet 50 st. C, dlatego wyjście z klimatyzowanego pomieszczenia, spacerowanie jest wtedy bardzo ryzykowne i niewskazane. Przyjemna temperatura ok. 30-35 st. C jest tutaj w sezonie turystycznym, czyli od końca października do końca marca. Niezależnie od tego, kiedy wybierasz się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zobacz szeroką ofertę luksusowych hoteli, idealnych na podróż na wakacje do Dubaju w ITACE.

6 rzeczy, które musisz zrobić podczas wakacji w Dubaju

Wakacje w Dubaju już zarezerwowane? Gdy znajdziesz się na miejscu, tych kilka rzeczy po prostu musisz zrobić!

 1. Wejście na szczyt Burj Khalifa – najwyższego budynku świata z imponującą panoramą całego miasta. Wieczorem nie zapomnij wziąć udziału w pokazie Fontann Dubajskich – największego na świecie systemu choreografii wodnej. Pokazy odbywają się co 30 minut od zachodu słońca aż do 23:00.
 2. Spacer po historycznej dzielnicy Al Fahidi w Bur Dubai – jednej z najstarszych dzielnic Dubaju z tradycyjnymi wieżami wiatrowymi i labiryntem uliczek biegnących wzdłuż historycznego szlaku wodnego Dubai Creek. 
 3. Klimatyczny rejs łodzią abra na drugi brzeg Dubai Creek, aby odwiedzić kolorowe arabskie targi. 
 4. Wycieczka na Pustynię Arabską, która znajduje się zaledwie 20 minut od miasta i można tu skorzystać z pustynnego safari, przejażdżki na quadzie, sandboardingu, weź udział w ceremonii malowania henną i w wycieczce na wielbłądach oraz lokalnej uczcie pod gwiazdami.
 5. Odwiedź Dubai Marina – jedną z najgwarniejszych dzielnic miasta, z legendarnymi budynkami, wspaniałymi widokami i znakomitymi restauracjami nad brzegiem wody.
 6. Spójrz na miasto z Dubai Frame – to niesamowite dzieło architektoniczne stało się jednym z symboli Dubaju, które pozwala spojrzeć na niego z nowoczesnego szklanego pomostu łączącego dwie pionowe wieże na wysokości 150 m.

Dubaj to niesamowite miasto pełne atrakcji, które dostarczą Ci wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Kiedy widzimy się na miejscu?

Materiał partnera zewnętrznego