Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wakacyjna apteczka. Co powinno się w niej znaleźć?

1 lipca 2020 0

Wakacje to czas beztroski, radosnego spędzania czasu z rodziną, wycieczek i wyjazdów. Co prawda epidemia nieco pokrzyżowała nasze plany, ale nie uniemożliwiła podróżowania po Polsce. To świetna okazja, by nareszcie obejrzeć miejsca bliższe i dalsze w obrębie naszego kraju. Szczególnie, jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi. Poznawanie piękna Polski, jej niezwykłych krajobrazów i skarbów natury oraz historii to część dziecięcej edukacji. Przygotowując się do takiej podróży, nie zapominajmy o apteczce, w której znajdą się najpotrzebniejsze gadżety. Co zabrać na wakacje z dziećmi, by zawsze czuć się bezpiecznie?

Elektrolity

Po pierwsze – elektrolity dla dzieci. Nasze pociechy często doświadczają różnego rodzaju zatruć i biegunek niewiadomego pochodzenia. Już same one mogą doprowadzić do niebezpiecznego odwodnienia. Sytuacja komplikuje się latem – w upalne dni tracimy wodę znacznie szybciej niż zimą. Dlatego, żeby zadbać o zdrowie swojej pociechy, w razie problemów żołądkowo-jelitowych podajmy jej elektrolity dla dzieci, które uzupełnią poziom płynów i minerałów w organizmie, zapobiegając niebezpiecznemu odwodnieniu.

Plastry i maści

Latem często zdarzają nam się różnego rodzaju kontuzje, stłuczenia i siniaki. Żeby szybciej je wygoić i zapobiec bólowi, warto zaopatrzyć się w odpowiednią maść. W aptekach znajdziemy produkty oparte m.in. na arnice, która doskonale radzi sobie z tego rodzaju problemami. Dokupmy też zestaw plastrów różnej wielkości i środek do odkażania ran.

Kremy i preparaty na poparzenia

W naszej wakacyjnej apteczce nie może zabraknąć sprayu lub kremu na poparzenia słoneczne. Oczywiście podstawą jest krem z filtrem UV, który będzie nas chronić przed negatywnymi skutkami promieniowania, ale czasem mimo wszystko zdarzy nam się przesadzić ze słońcem. Wtedy przydadzą się kojące, łagodzące preparaty, które złagodzą ból i pozwolą skórze na szybszą regenerację.

Odkażacze

Czasy są specyficzne. O ile dbanie o higienę zawsze było bardzo istotne, to dzisiaj ma szczególne znaczenie. Dlatego w apteczce koniecznie powinny się znaleźć środki odkażające – spraye, żele i płyny do szybkiej dezynfekcji rąk. Wakacje to wyjątkowy czas – częściej jemy na zewnątrz, nie mając dostępu do bieżącej wody. W takiej sytuacji niezbędne będą wysokiej jakości środki zabijające bakterie i wirusy znajdujące się na naszych dłoniach.

Środki przeciwbólowe

O tym też nie należy zapominać. Ból głowy, kontuzja, problemy z kręgosłupem – sytuacji kryzysowych na wakacjach nie da się uniknąć. Dlatego warto mieć przy sobie skuteczne środki przeciwbólowe – inne dla dorosłych, inne dla dzieci. Bezpieczeństwo przede wszystkim!