Usta to jeden z tych elementów twarzy, które najbardziej zwracają uwagę. Szczególnie atrakcyjne są oczywiście te pełne – takie, jakimi pochwalić się może choćby Angelina Jolie. Jednak nie każdą z nas Matka Natura obdarzyła wargami o idealnym konturze i kształcie. Sposobem na ich skorygowanie jest powiększanie ust.
Powiększanie ust – w Łodzi czy w Szczecinie – przebiega bardzo podobnie i pozwala nadać ustom bardziej pełnych kształtów, zniwelować asymetrię i podkreślić wyrazistość konturu. Oczywiście pod warunkiem, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo.
Magia kwasu hialuronowego
Powiększanie ust w Pabianicach czy Krakowie wykonywane jest obecnie w gabinetach medycyny estetycznej za pomocą kwasu hialuronowego. Naturalna, występująca we wszystkich organizmach żywych, substancja o działaniu wypełniającym oraz silnie nawilżającym pozwala nadać czerwieni wargowej pożądaną objętość i uwydatnić kontur ust. Efektem zastosowania tej metody jest również poprawa jędrności oraz nawilżenia ust, co oznacza, że wyglądają one młodziej.
Kwas aplikowany w trakcie zabiegu ma postać żelu i jest wstrzykiwany w czerwień wargową. Jego działanie polega zaś na wiązaniu wody w miejscu iniekcji, a co za tym idzie – zwiększeniu objętości tkanki dookoła.
Czy powiększanie ust to zabieg dla każdej kobiety?
Zasadniczo: tak. Powiększanie ust, w Pabianicach i w każdym innym mieście wykonać może i 20-latka, i kobieta po 70-tce. Oczywiście, jeśli nie istnieją przeciwwskazania. Są nimi m.in.:
- okres ciąży i laktacji,
- choroby układowe – np. aktywne nowotwory,
- choroby autoimmunologiczne,
- infekcje,
- skłonność do bliznowców.
Powodem do rezygnacji z zabiegu nie są natomiast schorzenia hormonalne (np. tarczycy) czy infekcje wirusowe – choćby opryszczka. W tym drugim przypadku lekarz przed powiększeniem ust zleci po prostu przyjmowanie leków.
Nie taki diabeł straszny… czyli jak wygląda zabieg
Po pierwsze i najważniejsze: powiększenie ust to zabieg, a nie operacja. Jest więc wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga pozostania w szpitalu. Na jego wykonanie musisz poświęcić ok. 1 godziny, pomijając wcześniejszą konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.
Pierwsza wizyta to konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista poprosi Cię o doprecyzowanie oczekiwań względem ust, oceni możliwości ich wymodelowania, przeprowadzi wywiad lekarski i – jeśli zakwalifikuje Cię do zabiegu – przekaże zalecenia, których powinnaś się trzymać przed zabiegiem.
Druga wizyta to zabieg właściwy:
- lekarz nałoży na Twoje usta maść znieczulającą,
- po ok. 30 min. odkazi Twoje usta i wstrzyknie kwas hialuronowy – najprawdopodobniej nie poczujesz żadnego bólu, zależy to jednak od Twojego indywidualnego progu bólu, zasadniczo jednak zabieg nie należy do bolesnych,
- jeśli wystąpi obrzęk – okolica ust zostanie dodatkowo schłodzona,
- efekt powiększenia będzie pełny po ok. 6-7 dniach.
Bezpośrednio po zabiegu na ustach może wystąpić obrzęk, pojawić się może także delikatne zasinienie, które z łatwością zatuszujesz makijażem. Nie powinnaś również opalać się i wykonywać dużego wysiłku fizycznego.
A co, jeśli się nie uda?
Choć prasa dość często opisuje spektakularne przypadki nieudanego, karykaturalnego wymodelowania ust – w rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się rzadko. Jeżeli chcesz mieć pewność, że uzyskasz efekt, jakiego oczekujesz, wybierz zaufanego specjalistę. Jeśli planujesz powiększanie ust w Łodzi oraz okolicach, warto skorzystać np. oferty pabianickiej kliniki Eskulap.
Należy również pamiętać, że działanie kwasu hialuronowego utrzymuje się najczęściej od 8 do 12 miesięcy po podaniu. Po upływie tego okresu zabieg trzeba więc powtórzyć – aby zachować rezultaty.
Materiał zewnętrzny