Trwa ładowanie proszę czekać ...

Implanty zębów: rodzaje i ceny

27 lipca 2016 0

Ceny implantów zębowych nie zawsze zależą od materiałów, z jakich zostały wykonane. Bardzo często całościową cenę podnosi konieczność dodatkowych zabiegów, np. augmentacji, czyli regeneracji kości.

Ceny implantów tytanowych i cyrkonowych

Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile kosztuje implant zęba, ponieważ implantolodzy stosują systemy różnych firm. Z pewnością należy podejrzliwie patrzeć na zbyt niskie ceny (około kilkuset złotych) szczególnie implantów tytanowych, ponieważ często tańsze produkty nie posiadają certyfikatów bezpieczeństwa lub mogą być wykonane nie z czystego tytanu, a jego stopów. Domieszki innych metali (zwykle aluminium i wanadu) mogą wywoływać alergie. Koszt tytanowego jednoczęściowego implantu wynosi około 1000 złotych, a dwuczęściowego od 1300 do 2000 zł. Ostatecznie to, ile kosztuje implant zęba zależy od dodatkowych akcesoriów. Niektórzy producenci implantów dwuczęściowych wliczają w cenę także koszt łącznika, jednak niekiedy trzeba za niego oddzielnie zapłacić. Implant cyrkonowy jest droższy i jego ceny zaczynają się od 1800 złotych, kończąc na 2500 złotych.

Ceny koron protetycznych

Na implancie zęba jest następnie montowana korona protetyczna. Często jej koszt jest zbliżony do samego implantu. Korony cyrkonowe licowane porcelaną kosztują około 900-1000 zł, korony metalowo-ceramiczne – 600-1000 złotych, a korony pełnoceramiczne – od 1500 złotych. Te ostatnie zapewniają najlepszy efekt pod względem trwałości i estetyki.

Dodatkowe koszty

Koszt założenia implantów zębowych może się powiększyć ze względu na dodatkowe zabiegi i wizyty kontrolne. Opłaty są pobierane za:

- pierwszą konsultację – jej koszt wynosi około 100-150 złotych,
- wykonanie pantomogramu (niezbędnego do konsultacji) – 70-100 złotych,
- późniejsze regularne wizyty kontrolne, które zwykle odbywają się co kilka miesięcy – każda około 100 złotych,
- tymczasową koronę na czas regeneracji tkanek – około 100-150 złotych,
- koronę, która jest nakładana na implant – od 700 do 1500 złotych,
- zamontowanie śruby gojącej – około 80-100 złotych,
- uzupełnienie uszkodzonej tkanki kostnej w przypadku natychmiastowej implantacji – około 400-500 złotych,
- regenerację (augmentację) kości – koszt może być różny w zależności od stopnia intensywności zabiegu, ale oscyluje w granicach 1500-2500 złotych,
- podnoszenie dna zatoki – około 3000 złotych.

Niekiedy niektóre z tych zabiegów, np. montowanie śruby gojącej lub pierwsza konsultacja, są darmowe lub też wykonywane po niższych, promocyjnych cenach, szczególnie gdy jest ich bardzo dużo.

Materiał partnera zewnętrznego