Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czym jest hipnoterapia?

23 grudnia 2022 0

Hipnoterapia jest synonimem hipnozy. Hipnoza to pojęcie, wokół którego narosło wiele mitów i błędnych przekonań. To skutecznie utrudnia jej zrozumienie. Czym właściwie jest hipnoza? I z czym właściwie wiąże się hipnoterapia?

Hipnoterapia a hipnoza

Najpierw przyjrzyjmy się definicji hipnozy, aby zrozumieć pojęcie hipnoterapii. Hipnoza może być opisana jako działanie polegające na wprowadzeniu pacjenta w zmieniony stan świadomości. Dzięki temu jest on bardziej otwarty na wszelkie sugestie. Specjaliści zwracają uwagę na to, że mózg wykorzystuje różne częstotliwości. Dzięki temu możemy rozróżnić, w jakim stanie świadomości znajduje się pacjent. Na przykład fale delta reprezentują nieświadomy umysł podczas snu. Fale theta odnoszą się do częściowej podświadomości, natomiast fale alfa do całkowitej podświadomości. Przedostatnia i ostatnia sfera to miejsce, w którym mózg rejestruje doświadczenia emocjonalne. W ostatniej sferze mogą wystąpić sny dzienne i sny na jawie. Doświadczenia parapsychiczne mogą być przeżywane w zakresie fal alfa. Hipnoza to umiejętnie wykonana technika, która wpływa na naszą podświadomość i zmienia lub reguluje lęki i nawyki, takie jak uzależnienia, lęki społeczne, fobie. Umysł jest najbardziej otwarty na sugestie hipnoterapeuty, gdy znajduje się w częstotliwościach alfa i theta. Ludzki umysł nie jest otwarty na nowe pomysły, więc będzie działał na sugestie z podświadomości. Terapia jest skuteczna, ponieważ podświadome zmiany, których dokonujemy, mogą być postrzegane jako rzeczywiste. Hipnoterapia jest formą leczenia wspomaganego, która wykorzystuje hipnozę.

Hipnoterapia jako antidotum

Profesjonalni hipnoterapeuci wiedzą jak okiełznać moc hipnozy i skutecznie wykorzystać ją podczas sesji hipnotycznej. Hipnoterapia na hejos.pl może być stosowana w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych, jeśli jest wykonywana prawidłowo. Hipnoza może przynieść imponujące rezultaty. Przydatna jest również terapia poznawczo-behawioralna, która może pomóc w leczeniu wielu szkodliwych nawyków. Jej podstawowy filar, czyli dialog sokratejski, również może być bardzo pomocny. Terapia schematów jest podstawą, na której pracuje doradca poznawczo-behawioralny. Pomaga zmienić nawyki, które zostały ustalone od dzieciństwa. Prawie każdą fobię można łatwo wyleczyć za pomocą hipnoterapii, lub innej metody, która działa na podświadomość. Można uzyskać pozytywny wpływ terapii hipnozą na nerwicę, depresję, anoreksję i bulimię. Lęki takie jak strach przed intymnością i inne fobie są zazwyczaj utrwalone w naszych mózgach. Terapeuta pomoże osobie stać się bardziej otwartym na odbieranie pomocnych wskazówek.

Hipnoterapia

Mity o hipnoterapii

Wiele osób błędnie uważa hipnoterapię za wiarę w szatana. Zostało udowodnione, że hipnoza może doprowadzić ludzi do szaleństwa, a nawet spowodować ich całkowitą zmianę. Wielu obawia się, że hipnoza doprowadzi do nielegalnych eksperymentów na nich lub że już nigdy nie będą mogli się obudzić. Te obawy są fałszywe. Sesje z hipnoterapeutą mogą pomóc w wielu problemach zdrowia psychicznego, takich jak lęki i zaburzenia odżywiania, bez konieczności stosowania farmakologii. Ważne jest, aby być otwartym na sugestie terapeuty i być systematycznym. Pamiętajmy, że hipnoterapię najlepiej rozpocząć u wykwalifikowanego specjalisty, który jest profesjonalistą.