Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dobry krem nawilżający do twarzy. Pomagamy dobrać idealny kosmetyk dla Twojej skóry!

11 sierpnia 2016 0

Posiadanie dobrego kremu nawilżającego do twarzy to bezsprzecznie obowiązek każdej kobiety. Regularnie stosowanie odpowiedniego dla naszego typu cery kremu do twarzy pozwala utrzymać skórę w bardzo dobrej kondycji, zredukować ilość pojawiających się na jej powierzchni niedoskonałości, a także zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się. Jak jednak wybrać idealny kosmetyk dla naszego rodzaju skóry? Jakie składniki wziąć pod uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy, jak znaleźć naprawdę dobry krem nawilżający do twarzy!

Krem nawilżający do twarzy a typ cery

Najważniejszym kryterium doboru nawilżającego kremu do twarzy jest zdecydowanie to, jaki posiadamy typ cery. To naturalne, że osobom, które posiadają na co dzień problemy z nadmiernym przetłuszczaniem i błyszczeniem się skóry potrzebny będzie inny preparat pielęgnacyjny niż osobom, które walczą każdego dnia ze skłonnościami skóry do nadmiernego przesuszania. Co więcej, stosując nieodpowiedni krem dla swojego typu cery, możemy jeszcze bardziej zaburzyć jej prawidłowe funkcjonowanie, a co za tym idzie, narazić na jeszcze większe problemy.

Dobrze nawilżający krem do twarzy dla cery suchej

Dla osób, które zmagają się z cerą suchą, skłonną nie tylko do przesuszania, ale też łuszczenia i uczucia ściągnięcia, zostały przeznaczone intensywnie nawilżające kremy do twarzy, których głównym zadaniem jest zapewnienie skórze właściwego poziomu odżywienia i nawodnienia. Krem dla cery suchej powinien być jednak bogaty nie tylko w składniki nawilżające, ale też delikatnie natłuszczające, by móc skutecznie zredukować suchość skóry, a także jej tendencje do łuszczenia czy też pieczenia. Decydując się na zakup wybranego kremu do twarzy dla cery suchej, należy sprawdzić, czy zawiera on odpowiednio dużą ilość nawilżającej gliceryny, jak również dodatkową ilość delikatnie natłuszczającego składnika np. naturalnego olejku czy masła karite. Doskonałym przykładem takiego produktu jest bogaty krem nawilżający Mixa 24h, który doskonale radzi sobie z problemami cery suchej, przynosząc jej nie tylko nawilżenie i odżywienie, ale też swoiste uczucie ukojenia.

Lekki krem nawilżający do twarzy dla cery mieszanej i tłustej

Osobom, które mają na co dzień do czynienia z cerą tłustą lub mieszaną, bardzo często wydaje się, że ich problemy zredukować może tylko i wyłączenie krem do twarzy o właściwościach matujących. Tymczasem zapominają one, że cera tłusta i mieszana, mimo dużych skłonności do nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia się, również wymaga od nas regularnego nawilżania - to, że na zewnątrz błyszczy się i przetłuszcza nie oznacza, że w głębszych warstwach naskórka nie cierpi na niedobór wody. Jak jednak połączyć w pielęgnacji jednoczesne matowienie i nawilżanie skóry? Najlepiej w tym przypadku szukać produktów do nawilżania, które w swoim składzie zawierają również pewną ilość matującego pudru, regulującego pracę gruczołów łojowych.

Delikatny i naturalny krem nawilżający do twarzy dla cery wrażliwej

Bardzo dużo uwagi na wybór właściwego kremu nawilżającego do twarzy powinny poświęcić osoby, które posiadają skłonności do nadwrażliwości na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych - czyli tendencji do podrażnień, zaczerwienień czy nawet pojawiania się reakcji alergicznych. W tym przypadku najlepiej wybierać kremy do twarzy o jak najbardziej naturalnym i łagodnym składzie, które złagodzą istniejące na skórze podrażnienia, a także zapobiegną pojawianiu się następnych.

Materiał partnera zewnętrznego