Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zdrowie na polskim stole!

24 kwietnia 2018 0

Zdrowie na polskim stole!

Polacy coraz częściej sięgają po zdrową żywność. Już ponad połowa obywateli świadomie wybiera jak najmniej przetworzone, pełnowartościowe produkty. Czytamy etykiety i nie omijamy szerokim łukiem „eko-półek”. Co można na nich znaleźć?

Fit może być już niemal wszystko, dlatego warto samemu przeanalizować skład produktu, dostępny na etykiecie. Zgodnie z Ustawą o Bezpieczeństwie Żywności i Żywieniu etykieta artykułów spożywczych powinna zawierać informacje i oznaczenia opisujące dany produkt – jego nazwę, nazwę i adres producenta, listę składników, masę netto produktu, datę minimalnej trwałości, zawartość składników odżywczych w 100g produktu, obecność dozwolonych substancji dodatkowych lub innych dodatków, sposób użycia, nazwę kraju pochodzenia dla produktów importowanych, a także warunki przechowywania. Informacje te pomogą nam świadomie wybrać produkt mało przetworzony (krótka lista składników) oraz pozbawiony konserwantów i sztucznych barwników. Szczególną uwagę warto poświecić na liczbę kalorii oraz ilość tłuszczu i cukrów w produktach typu light.

Przykładem dobrego wyboru są pasty warzywne Helcom Naturalnie. Przygotowywane są wyłącznie z naturalnych składników. Bez glutenu, sztucznych barwników i konserwantów. Można je jeść na kanapce, jako dip do krakersów, nachosów i świeżych warzyw. Pasty warzywne do doskonały farsz do naleśników, pity lub uzupełnienie placków ziemniaczanych. W ofercie pasty z ciecierzycy, słonecznika, bakłażana, czerwonej fasoli czy szparagów. Nowością są pasty owocowe, również w pełni naturalne i niedosładzane białym cukrem.

Na sklepowych półkach można znaleźć wiele smacznych i zdrowych produktów. Zdrowe żywienie jest coraz łatwiejsze, dlatego warto wprowadzić je do codziennego menu, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i smukłą sylwetką.