Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zobacz przybory, które mogą ułatwić ci opiekę nad chorym dzieckiem

1 czerwca 2018 0

Choroba dziecka, nawet jeśli przejściowa i mało poważna, spędza sen z powiek rodzicom. Matczyna troska o swoją pociechę i strach towarzyszący każdej myśli, że maluchowi mogłoby się stać coś złego, prowadzi czasem do ataków paniki, a już na pewno do czujniejszego snu i większej ostrożności. Zobacz, jakie akcesoria przydadzą ci się wraz z chwilą, kiedy twoje dziecko złapie przeziębienie.

Akcesoria ułatwiające przetrwanie choroby dziecka

Choć dziecko do szczęścia i rozwoju potrzebuje zwykle jedynie starannej troski, opieki i obecności rodziców, na rynku pojawiło się sporo akcesoriów, które ułatwiają nieco zmaganie się z codziennością i maluchem przy piersi. Poniżej przedstawiamy podstawowe akcesoria, które przydadzą się świeżo upieczonym rodzicom:

  • termometr bezdotykowy – wspiera rodziców podczas nieprzespanych nocy, kiedy pociecha jest marudna, gorączkuje i płacze. Urządzenie pokazuje dokładniejszy wynik aniżeli standardowy termometr rtęciowy. Dzięki pomiarowi rodzice wiedzą, jak się zachować – czy podać dziecku lek na zbicie temperatury, zamówić wizytę domową, czy też jechać z dzieckiem do szpitala na oddział przyjęć;
  • elektryczny aspirator do nosa – w zależności od modelu i producenta, aspirator może być kompatybilny z domowym odkurzaczem lub działający tak po prostu; jego głównym zadaniem jest udrożenienie dziecku przewodu oddechowego, przede wszystkim zatkanego nosa w czasie kataru; czysty nosek ułatwia dziecku spokojny sen;
  • butelka antykolkowa – kolka u małego dziecka nie jest niczym niezwykłym, zdarza się stosunkowo często i generalnie nie jest groźna; aby pomóc dziecku w tym nieprzyjemnym czasie i uspokoić rodziców producenci akcesoriów dla dzieci przygotowali butelkę antykolkową. Jest ona tak zaprojektowana, aby pociecha w trakcie picia nie połykała zbyt dużo powietrza, które może potem wywoływać ból w postaci kolek.

Gdzie możesz nabyć akcesoria niezbędne maluchowi i tobie?

Zaletą, którą z pewnością docenią wiecznie zapracowani rodzice, którzy łączą wychowywanie dzieci z pracą zawodową jest fakt, że apteka internetowa, jak każdy sklep online jest dostępna 7 dni w tygodniu - w przeciwieństwie do punktów stacjonarnych, w których oferta jest często mocno ograniczona lub dostępna tylko na zamówienie. O ile w dużych miastach problem zdaje się nie istnieć, gdyż istnieje wiele stacjonarnych punktów aptecznych oraz apteki dyżurne, czynne całą dobę, o tyle w mniejszych miejscowościach czy na wsiach kłopot ten może się nasilać. Możliwość wyboru sposobu, czasu i miejsca dostawy również nie jest bez znaczenia. Elastyczność dostawy to argument przemawiający za wybieraniem aptek internetowych na rzecz punktów stacjonarnych, otwartych zazwyczaj wtedy, gdy przebywamy w pracy.

Do jakiego okresu warto karmić pociechę piersią?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią do 6. miesiąca życia dziecka. Wskazana jest również kontynuacja karmienia piersią do ukończenia 2. roku życia albo nawet i dłużej – przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

Materiał partnera zewnętrznego