Groźne zarazki i bakterie mogą zaszkodzić zdrowiu Twojego dziecka. Maluchy często wkładają paluszki do buzi, warto więc zadbać o to, żeby rączki były czyste, a ich mycie sprawiało przyjemność. Jak jednak zachęcić dziecko do mycia rąk i o czym należy pamiętać kupując odpowiedni produkt?
Postaw na delikatne produkty
Badania wykazały, że dzieci, które regularnie myją rączki są nawet o 1/3 mniej narażone na wystąpienie groźnych przeziębień i infekcji. Dlatego warto już od małego wykształcić u maluszka pozytywne nawyki i zachęcić go do mycia rąk. O czym należy pamiętać? Skóra dziecka jest szczególnie delikatna i wrażliwa na wszelkie podrażnienia. Dlatego kosmetyki używane do pielęgnacji maluszka powinny być dostosowane do jego potrzeb. Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego mydła dla dzieci? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na skład kosmetyku. Silnie działające detergenty, sztuczne barwniki i konserwanty mogą przyczynić się do przesuszania wrażliwej skóry maluszka, wystąpienia nieprzyjemnych podrażnień i zaczerwienień, a to sprawi, że mycie rączek nie będzie kojarzyło mu się pozytywnie. Dlatego warto w swojej łazience mieć produkty delikatne, które odpowiednio nawilżą i ochronią delikatną skórę dziecka.
Mydło dla dziecka
Twój kilkulatek przechodzi właśnie fazę, w której szczególnie docenia zabawki, kosmetyki i inne gadżety przeznaczone wyłącznie dla niego? Wykorzystaj to i kup specjalne dziecięce akcesoria, które uprzyjemnią mycie rączek. Kolorowy podest pod umywalkę, własny ręcznik z ulubioną postacią z bajki, a także specjalne mydło dla dziecka (np. http://www.colgate.pl/app/PalmoliveEU/Equity/PL/home.cwsp), którego będzie używał tylko maluszek. Idealne okażą się produkty z postaciami z bajek na etykiecie, w kolorowych opakowaniach, pachnące gumą balonową lub truskawkami. Mydło będzie spersonalizowanym kosmetykiem przeznaczonym tylko dla dziecka, dzięki temu sprawi, że Twoja pociecha poczuje się wyjątkowo. Zabawna grafika umieszczona na etykiecie wzbudzi zainteresowanie malucha, dzięki czemu mycie rączek stanie się przyjemnym rytuałem, a nie tylko kolejnym obowiązkiem.
Materiał partnera zewnętrznego