Trwa ładowanie proszę czekać ...

Łysienie u kobiet - 3 najczęściej występujące przyczyny

27 grudnia 2019 0

Chociaż łysienie kojarzone jest głównie z mężczyznami, to problem ten dotyczy również kobiet. Jest on szczególnie dotkliwy, ponieważ u pań włosy są synonimem kobiecości, a ich utrata godzi w poczucie własnej wartości. Łysienie u kobiet ma kilka przyczyn, a w zależności od tego, która z nich występuje, dobierane jest właściwe leczenie.
 
 
  1. Za łysienie u kobiet odpowiadają hormony
  2.  Stres a gęstość włosów
  3.  Nadmierna stylizacja
  4.  Przyczyny łysienia u kobiet sprawdzisz w Medmix
 
 
Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, o ile nie następuje zbyt gwałtownie; każdego dnia człowiek traci około 100 włosów. Problem pojawia się, jeśli wypadających włosów jest znacznie więcej, a na ich miejscu nie wyrastają kolejne.
 
Za łysienie u kobiet odpowiadają hormony
 
Nadmierne wypadanie włosów u kobiet często związane jest z ilością hormonów w organizmie. Problemem jest nie tylko nadmiar testosteronu, zauważalny u coraz większej liczby kobiet, ale również gwałtowne obniżenie się poziomu estrogenów. Stan ten ma miejsce m.in. w trakcie menopauzy, po ciąży czy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Duży wpływ na łysienie u kobiet mają hormony wytwarzane przez tarczycę - zaburzenia pracy tego organu działają negatywnie na cały organizm.
 
Stres a gęstość włosów
 
Ciągłe życie w stresie odbija się nie tylko na kondycji psychicznej, ale również fizycznej, m.in. na stanie zdrowia włosów. Chroniczny stres odpowiada za słabsze wchłanianie składników odżywczych z pożywienia, które są niezbędne włosom do wzrostu, a także sprzyja rozwojowi chorób, w tym schorzeń dotyczących skóry głowy. Nawet jeśli stres nie jest bezpośrednią przyczyną wypadania włosów, to przyczynia się do niego w sposób pośredni, utrudniając podjęcie skutecznego leczenia.
 
Nadmierna stylizacja
 
Co do zasady silny i odżywiony włos jest odporny na działanie kosmetyków czy codzienną stylizację "na gorąco". Jednak nadmierne wystawianie włosów na zabiegi koloryzacji, szczególnie z użyciem farb z dodatkiem amoniaku, lub stylizacji, a nawet zwykłego suszenia gorącym powietrzem, może znacznie osłabić strukturę włosa oraz cebulek i mieszków włosowych. Specjaliści w dziedzinie zdrowia włosów i skóry głowy zalecają, aby ograniczyć tego typu zabiegi do minimum oraz stosować kosmetyki przyjazne dla włosów, bez sztucznych dodatków.
 
Przyczyny łysienia u kobiet sprawdzisz w Medmix
 
Problem łysienia u kobiet ma wiele przyczyn, dlatego do podjęcia skutecznego leczenia konieczna jest wizyta u specjalisty - trychologa z Medmix. Na podstawie dokładnych badań lekarz postawi diagnozę i zaleci odpowiednią terapię.