Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dieta pudełkowa – jak się do niej przygotować?

20 czerwca 2018 0

            Dieta pudełkowa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ma swoje plusy i minusy, przy czym można znaleźć zdecydowanie więcej tych pierwszych. Choć mamy do czynienia z posiłkami, które dostarczane są już gotowe na cały dzień z góry, warto odpowiednio przygotować się do zmiany swojego menu. Jak to zrobić?

 

Czy dam radę? Sprawdźmy!

 

            Najczęściej zmagamy się z chęcią podjadania między posiłkami. Pół biedy, jeśli w naszych żołądkach lądują owoce, surowe czy to suszone. Jeszcze lepiej, kiedy są to warzywa. Niestety u większości podjadanie kończy się na słodyczach, kalorycznych deserach, do tego słonych przekąskach. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy do takiej bomby kalorycznej dokładany główne posiłki w postaci fast foodów lub dań tłustych i ciężkostrawnych.

 

            Przychodzi taki moment, gdy czas na zmianę nawyków żywieniowych. Jednak kaloryczność posiłków wyżej wspomnianych, a tych, które goszczą w diecie pudełkowej, to niekiedy kolosalna różnica. Czy dam radę – zadajemy sobie takie pytanie. Najlepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Pierwszym etapem jest rezygnacja z przekąsek – słodkich i słonych, a także wykluczenie ze swojego menu niezdrowych posiłków.

 

            Gdy przyzwyczaimy się do zdrowszego jedzenia, mniej kalorycznego, możemy postawić przykładowo na ofertę, jaką posiada EatZone.pl – dieta pudełkowa. Zmiana okaże się być mniej radykalną, a nasz żołądek nie będzie się buntował uporczywym burczeniem, ze względu na zbyt duże zmiany względem kaloryczności posiłków.

 

Różnorodne smaki warte poznania

 

            Możemy samodzielnie kupić różne rodzaje kasz, ryżów, makaronów. Dowolnie dobierać mięso, komponować sałatki z ulubionych składników. Szybkie tempo życia decyduje jednak o tym, że mało kto kusi się na aż taką finezję. Dieta pudełkowa ułatwia to zadanie, bo gotowy posiłek składa się z bardzo różnorodnych produktów.

 

            W daniach często goszczą nowe smaki, których dotąd nie znaliśmy bądź takie, do których nie udało nam się znaleźć składników w okolicznych sklepach. Przy okazji przekonujemy się, że odpowiednio przyrządzone produkty spożywcze, niegdyś nielubiane, posiadają naprawdę wyjątkowe walory smakowe.

 

Jak wybrać dietę pudełkową

 

            Każdy z nas ma swoje ulubione smaki i produkty, które nie do końca do niego przemawiają. Warto zorientować się w ofercie danej firmy, by mieć pewność, że komponowane menu przypadnie nam do gustu. Poza tym dobrze jest, by w propozycjach znalazła się możliwość wykluczenia z jadłospisu pokarmów alergennych bądź takich, których nie spożywamy ze względu na bycie wegetarianinem czy weganinem.

 

            Jeszcze więcej zachodu będą mieć sportowcy. Tak profesjonaliści, jak i amatorzy. Dla nich kalorie, proporcje poszczególnych składników mają kolosalne znaczenie. Rozchodzi się przecież o zdrowie, ale i dążenie do wyznaczonych celów sportowych.

 

            Jeśli uwagę skierujemy na wszystkie z powyższych czynników, z pewnością uda się wybrać odpowiednią ofertę, a do tego przygotować do diety pudełkowej na tyle dobrze, by zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe.

 

Materiał zewnętrzny