Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak dobrać podkład do cery trądzikowej?

23 grudnia 2016 0

Masz obawy przed stosowaniem kosmetyków do makijażu, ponieważ Twoja cera jest tłusta i pokrywają ją wypryski? Rozwiązaniem może być podkład mineralny.

Podkład mineralny – kosmetyczne odkrycie

Powody nadmiernego przetłuszczania się skóry twarzy mogą być różne. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy mamy problemy hormonalne lub używamy nieodpowiednich kosmetyków. Aby zniwelować te problemy, należy wprowadzić do pielęgnacji produkty, które absorbują sebum i regulują pracę gruczołów łojowych. Taką funkcję pełnią podkłady mineralne. Minerały nie zatykają porów, nie powodują stanów zapalnych i co najważniejsze, nie obciążają skóry. Zwykłe kosmetyki (niemineralne) mogą poważnie pogarszać stan skóry, zwiększać wydzielanie sebum, uczulać skórę, ale również podwoić liczbę wyprysków. Stosowanie podkładu mineralnego pomoże poradzić sobie z tym problemem. Tego rodzaju kosmetyk idealnie pokryje wszystkie mankamenty, Będziesz wyglądała zdrowo i promiennie.

Podkład mineralny – jaki wybrać?

Jeśli masz cerę trądzikową, będziesz potrzebowała formuły matującej, która pozwoli Ci zatuszować niedoskonałości, ale również pozytywnie wpłynie na kondycję skóry. Podkład mineralny ma prosty i naturalny skład, jest wolny od zapychających silikonów, parabenów, konserwantów czy sztucznych barwników. Znajdziesz w nim dwutlenek tytanu, znakomicie kryjący i chroniący przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz antybakteryjny tlenek cynku, który pomaga zwalczyć wypryski i matuje skórę na długi czas. Jego konsystencja jest jedwabista i świetnie rozprowadza się po skórze, nie pozostawia smug ani plam. Ostatnio wypróbowałyśmy mineralny podkład kryjący polskiej marki Annabelle Minerals.

Podkład mineralny – czysty skład

Doskonałość podkładów mineralnych tkwi w prostocie. Dobry kosmetyk mineralny powinien mieć jak najkrótszy skład: minerały plus pigmenty. Im krótszy skład kosmetyku, tym większa pewność, że produkt będzie bardzo dobrze współpracował z naszą cerą. Zawsze sprawdzaj na etykietach, jaka jest zawartość minerałów w kosmetykach mineralnych. Główne cztery składniki, które powinien mieć w sobie taki podkład to: mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu i tlenki żelaza.

  • Mika (Mica) to minerał, który ma postać błyszczącego lub matowego proszku. Ma odcienie od czystej do złamanej bieli. Idealnie rozprasza światło, co sprawia, że niedoskonałości znikają a skóra promienieje.
  • Tlenek cynku (Zinc Oxide) chroni skórę przed negatywnym wpływem słońca, łagodzi stany zapalne i działa antybakteryjnie.
  • Dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) to biały pigment zapewniający silne krycie niedoskonałości i ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
  • Tlenek żelaza: naturalny barwnik.

Kosmetyk mineralny nie może zawierać podrażniających skórę parabenów, konserwantów, talków, sztucznych barwników czy silikonów.

Materiał partnera zewnętrznego