Trwa ładowanie proszę czekać ...

Okulary z antyrefleksami

17 czerwca 2016 0

​Coraz więcej godzin spędzamy siedząc przed ekranem komputera, trudno więc dziwić się, że niełatwo jest nam uciec od pytania o to, czy w ten sposób nie pogarszamy wzroku. Warto zatem rozwiać wątpliwości związane z pracą przed komputerem. Co nam dają szkła z antyrefleksem?

Powłoka antyrefleksyjna jest promowana jako rozwiązanie, które poprawia komfort pracy przed komputerem. Nie powinno nas to zaskakiwać, jej zaletą jest bowiem to, że redukuje refleksy świetlne, które są uciążliwe dla oka. Właśnie dlatego jest zalecana do pracy przy komputerze bez względu na to, czy zmagamy się z wadą wzroku, czy też jesteśmy od niej wolni. Nie ma takich badań, które potwierdzają, że powłoka antyrefleksyjna ochroni nas przed pogorszeniem wzroku, ponieważ jednak powłoki takie są refundowane przez NFZ, nie ulega wątpliwości, że mają one właściwości prozdrowotne.

Warto zresztą pamiętać, że okulary z antyrefleksami sprawdzają się nie tylko podczas pracy. Można korzystać z nich również oglądając telewizję i poruszając się nocą po mieście samochodem. Niestety, nie oznacza to wcale, że powinna być ona traktowana jako ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, powłoka antyrefleksyjna nie posiada bowiem takich właściwości. Wśród entuzjastek okularów z antyrefleksami nie brakuje kobiet. Trudno się temu dziwić, podkreślają one bowiem kształt i kolor oka, a tym samym posiadają walory estetyczne. Jak sobie radzić z objawami zmęczenia oczu podczas pracy przed komputerem? Piekące oczy oraz tak zwany piasek pod powiekami to sygnał świadczący o tym, że oko jest coraz bardziej suche. Nie zawsze przyczynia się do tego promieniowanie z ekranu komputera, często winowajcą jest bowiem również ogrzewanie oraz coraz bardziej popularna w biurach klimatyzacja. Pierwszym krokiem, który możemy podjąć chcąc przeciwstawić się temu zjawisku jest zwiększenie ilości przyjmowanych płynów i lepsze nawodnienie organizmu. Oczom mogą też pomóc krople, choć nie należy samodzielnie stosować takich, które w swoim składzie zawierają leki.

okulary do pracy

Oczom można pomóc również nocą stosując kompresy z herbaty nakładane na powieki. Jakie działania podejmować chcąc pomóc naszym oczom? Istnieje szereg działań, które przyczynią się do tego, że nasze oczy wcale nie będą w złej kondycji nawet pomimo tego, że wykonujemy pracę biurową. Dbanie o nie można zresztą zacząć już podczas pracy, warto więc przynajmniej raz na pół godziny zdecydować się na przeniesienie wzroku z monitora na najdalszy przedmiot znajdujący się za oknem taki, jak choćby budynek lub drzewo. Co warto wiedzieć o okularach do pracy biurowej? Jeśli decydujemy się na zakup okularów, o których wiemy, że będą przeznaczone przede wszystkim do pracy przy komputerze, powinniśmy zwrócić uwagę na przynajmniej kilka czynników. Warunki panujące w biurze różnią się nieco od tych, z którymi mamy do czynienia w innych miejscach, musimy więc liczyć się między innymi z wyższym niż zazwyczaj poziomem kurzu w powietrzu, odblaskami od monitorów oraz ze zwiększonym promieniowaniem elektromagnetycznym. Jeśli zatem przygotowujemy się do wyboru szkieł, powinniśmy zwrócić uwagę na obecność dodatkowych powłok takich jak choćby antyrefleksyjna oraz antystatyczna. Dzięki temu szkła będą bardziej przejrzyste, odbicia zostaną zredukowane, a jednocześnie okulary nie będą przyciągały tak wiele pyłków, jak miałoby to miejsce w innych okolicznościach. Jak pogodzić dobór oprawek z biurową modą?

modne okulary

Gdy analizujemy wytyczne dotyczące wyglądu zewnętrznego obowiązujące w korporacjach, nie możemy nie dostrzec tego, że nie mamy zbyt wielu możliwości. Kobiety mają, oczywiście, nieco więcej swobody niż panowie, również one muszą jednak pamiętać o tym, że na pierwszy plan powinien się wysuwać umiar i dyskrecja. Jeśli zatem przystępujemy do wyboru oprawek, na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim to, aby jak najlepiej współgrały z całością stroju, który jest przez nas noszony na co dzień. Oczywiście, kluczowe znaczenie wydaje się mieć dopasowanie oprawek do kształtu naszej twarzy. Coraz częściej uwagę zwraca się i na to, że okulary mogą stanowić informację na temat wieku osoby, która je nosi. Jeśli zatem młody pracownik chce, aby traktowano go z nieco większą powagą, dobrym rozwiązaniem mogą w jego przypadku okazać się nieco grubsze oprawki ze wstawkami stylizowanymi na takie, które wykonano z drewna. Odwrotny efekt przyniosą oprawki typu wiedeńskiego znane też jako bezramkowe, które chętnie wybierane są przez panów w średnim wieku chcących odjąć sobie kilka lat. Wszystkie te cechy oprawek są bardzo ważne, nie można jednak zapominać o tym, że mówimy o zakupie, który powinien być dokonywany przede wszystkim pod kątem jego użyteczności.

Więcej na: avm4you