Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co to jest mezoterapia nanoigłowa?

23 sierpnia 2022 0

Mezoterapia nanoigłowa staję się coraz popularniejszym zabiegiem, który zaczęto oferować w salonach kosmetycznych dzięki postępowi technologicznemu. Polega ona na automatycznym nakłuwaniu skóry przy wykorzystaniu specjalnych kartridży nano, zapobiegających przerywanie ciągłości naskórka. Czym dokładnie jest mezoterapia nanoigłowa? Jakie są jej efekty?  

Co to jest mezoterapia nanoigłowa? 

Mezoterapia nanoigłowa jest jednym z zabiegów, który można wykonywać przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, na przykład EMS Mesotherapy Gun. Co istotne, można ją połączyć z mikroprądami EMS, a także falami radiowymi RF lub stosować oddzielnie - pojedynczo. Zabieg mezoterapii nanoigłowej polega na wprowadzeniu koktajlu zabiegowego do tkanek, za pomocą specjalistycznej matrycy nanoigłowej. Nanoigiełki działają na zasadzie delikatnego uszkadzania naskórka w celu znacznie lepszego przenikania substancji aktywnych. Więcej o tym, czym jest mezoterapia nanoigłowa przeczytasz na https://cosmed24.pl/mezoterapia/mezoterapia-nanoiglowa/

Jakie preparaty stosuje się w mezoterapii nanoigłowej? 

Mezoterapia nanoigłowa jest nowym zabiegiem, który cały czas zyskuje na popularności. Przy wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia, można zaaplikować dowolny koktajl zabiegowy. Może on mieć zarówno gęstszą konsystencję, jak i bardziej rzadką. Z reguły koktajle powstają na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego. Przy pomocy nanoigieł preparat jest delikatnie aplikowany, jednocześnie nie powodując znacznego podrażnienia skóry. Warto tutaj dodać, że mezoterapia mikroigłowa, w porównaniu do nanoigłowej, jest zdecydowanie bardziej inwazyjną metodą, a okres rekonwalescencji po przeprowadzonym zabiegu jest bardziej wydłużony.  

W jakich miejscach stosować zabieg mezoterapii nanoigłowej? 

Rodzaj użytych substancji w koktajlach wpływa w sposób bezpośredni na uzyskiwane efekty. Dla dojrzałych cer należy wykorzystywać ampułki z zawartością aminokwasów i nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Z kolei u młodszych osób można stosować koktajle z witaminami w celu odżywienia skóry. Mezoterapia nanoigłowa może być stosowana do pielęgnacji twarzy o okolic oczu. 

W pierwszym przypadku zabieg może być stosowany jako zabieg bankietowy, który można wykonać na kilka dni przed ważniejszym wyjściem. Co istotne, nie dochodzi tutaj do podrażnienia skóry. Jedynym efektem ubocznym może być delikatnie łuszcząca się skóra. Okolice oczu wymagają szczególnej uwagi, ponieważ jako pierwsze zdradzają oznaki starzenia się skóry. Staje się ona szara, wiotka, traci blask, a pod oczami pojawiają się nieestetyczne zacienienia i linie drobnych zmarszczek. Mezoterapia nanoigłowa pozwala efektywnie zredukować efekty starzenia się skóry i znacząco ją odżywić.  

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii nanoigłowej? 

W przypadku mezoterapii nanoigłowej przeciwwskazania do jej wykonania są podobne, jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej. Wymienić tutaj należy ciążę, laktację, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, a także choroby nowotworowe skóry. 

Artykuł partnera