Dla wielu osób idealnie piękna skóra jest nie tylko wyjątkowo gładka, ale również delikatnie opalona. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, zarówno kobiety, jak i mężczyźni starają się, aby ich ciało prezentowało się jak najlepiej, zwłaszcza przed wakacyjnym wyjazdem. Niestety, ale decydując się na depilację laserową przed samym urlopem czy nadchodzącym latem, trzeba przyszykować się na konieczność skrupulatnego unikania słońca oraz opalania, również w solarium. Jak należy w takim razie postępować w przypadku kąpieli słonecznych w trakcie depilacji laserowej? Kiedy można ponownie wrócić do systematycznego korzystania z solarium?
Opalanie przed zabiegiem depilacji laserowej
Jedno z najważniejszych zaleceń dotyczącej odpowiedniej pielęgnacji skóry przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej, związane jest z całkowitą rezygnacją z opalania. Kąpiele słoneczne przede wszystkim mogą negatywnie wpłynąć na uzyskanie odpowiednich efektów po zabiegu. Za taki rozwój wydarzeń głównie odpowiada melanina. Ten barwnik odpowiedzialny jest nie tylko za kolor włosów czy skóry, ale uaktywnia się również podczas działania promieni słonecznych. Z kolei skuteczność pracy lasera w trakcie zabiegu, zależy od tego w jakim stopniu uda mu się pochłonąć melaninę włosów, jednak nie skóry. Wiązka urządzenia wyłapując barwnik włosów, trwale likwiduje ich cebulki, doprowadzając do niezwykłej skuteczności depilacji laserowej. Jeśli jednak laser wyłapie melaninę obecną w skórze, a nie w owłosieniu, skieruje wiązkę w stronę naskórka, a nie zbędnych włosków. Nie tylko znacząco pogorszy to efekty zabiegu, ale również może doprowadzić do niebezpiecznych poparzeń skóry. Z tego powodu zarówno solarium przed depilacją laserową, jak i tradycyjne kąpiele słoneczne są surowo wzbronione.
Identyczne przyczyny powodują, że opalanie natryskowe przed depilacją laserową jest także zakazane. Mimo, iż w tej sytuacji warstwa barwnika nie wpływa bezpośrednio na kondycję skóry, to w trakcie przeprowadzanego zabiegu mogłaby znacząco kumulować wiązki lasera, powodując oparzenia.
Czy można opalać się po wykonanej depilacji laserowej?
Również po przeprowadzonym zabiegu depilacji. należy co najmniej przez dwa tygodnie unikać wystawiania wydepilowanej części ciała na działanie promieni słonecznych. Solarium po depilacji laserowej jest także przez ten czas zabronione. Zabieg depilacji laserowej sprawia, że skóra jest delikatnie podrażniona i zaczerwieniona. Mimo, iż nie są to długotrwałe objawy to jednak trzeba koniecznie zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała w tym okresie. Zbyt długotrwała ekspozycja na słońce może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych przebarwień i spowodować dodatkowe nasilenie się istniejących już podrażnień. Po depilacji laserowej warto więc unikać kąpieli słonecznych oraz korzystania z solarium. W trakcie późnej wiosny i lata, należy również stosować kosmetyki chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.
Można jednak pokusić się o skorzystanie z opalania natryskowego, które nanosi barwnik wyłącznie na zewnętrzną warstwę skóry. Dla własnego bezpieczeństwa i poczucia komfortu, powinno się jednak odczekać przynajmniej kilka dni po wykonanym zabiegu, aż wszystkie zaczerwienienia całkowicie ustąpią. Oczywiście poddając się całej serii depilacji laserowej, należy pamiętać, aby zadbać o zachowanie odpowiednich odstępów czasowych, między kolejnymi zabiegami a opalaniem.
Depilacja laserowa w salonach kosmetycznych Depilacja.pl !
Zlokalizowane w całej Polsce gabinety kosmetyczne Depilacja.pl , oferują profesjonalne przeprowadzenie zabiegów depilacji laserowej na wybranym obszarze skóry. Doświadczony personel szczególnie zadba o to, aby cały zabieg przebiegł w wyjątkowo komfortowych warunkach. Depilację poprzedza również konsultacja, na której dowiesz się jak należy postępować zarówno przed, jak i po wykonanym zabiegu. Stosując się do wytycznych unikniesz więc ryzyka wystąpienia poparzeń czy nieestetycznych przebarwień. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem usług.
Materiał partnera zewnętrznego