Trwa ładowanie proszę czekać ...

Latem warto zadbać o urodę

8 czerwca 2017 0

Coraz cieplejsze dni i wieczory skłaniają do sięgnięcia po nowości kosmetyczne, zabiegi pielęgnacyjne i nieco odważniejsze stroje. Nic nie wyzwala takich pokładów dobrego samopoczucia, jak słoneczny dzień, ciepły wieczór i możliwość zakopania grubych swetrów na dnie szafy. To odpowiedni moment, by sięgnąć po letnie sandały, krótsze sukienki i z uśmiechem ruszyć na podbój świata… ale warto przedtem zadbać o kondycję tego uśmiechu.

Zdrowe i ładne zęby kojarzą się z upragnioną bielą. Biały uśmiech to coś, co przyciąga spojrzenie i dodaje twarzy niezwykłego uroku. Właśnie teraz warto zadbać o jego kondycję i o stronę wizualną. Ekspert sklepu Amfora.pl poleca umówienie kontrolnej wizyty u stomatologa. Czasami za nieładny odcień zębów odpowiada nagromadzony kamień, a ten najlepiej usunąć w wyspecjalizowanym gabinecie. Jeśli to okaże się niewystarczające, warto rozważyć wprowadzenie do pielęgnacji zębów odpowiednich środków wybielających. Wybielanie zębów w gabinecie to duży wydatek, ale na szczęście nie brak alternatywnych metod, które z powodzeniem rozjaśnią szkliwo o kilka tonów. Pod tym względem przodują specjalne paski rozjaśniające oraz pasty do zębów. Jeśli nie mamy jeszcze sprawdzonej i ulubionej pasty tego typu, warto sięgnąć po jedną z tych, które cieszą się najlepszymi ocenami użytkowników. Pasty wybielające ranking to zestawienie, z którego warto skorzystać, by wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Ładne i zdrowe zęby to tylko wstęp do jeszcze lepszego zadbania o własny wygląd i urodę. Latem warto zwrócić uwagę również na kondycję cery, włosów, paznokci oraz skóry. Wysokie temperatury i gorący wiatr wysuszają włosy oraz skórę, dlatego to dobry moment na to, by zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia. Skórę można ukoić i nawilżyć za pomocą balsamów i suchych olejków, a świetnym wyborem do pielęgnacji włosów będzie mgiełka nawilżająca i regularne stosowanie maseczek i odżywek.

Skóra muśnięta słońcem

Z okresem wakacyjno-letnim kojarzą się nie tylko jasne i przewiewne stroje, ale również lekko opalona skóra. By plażowanie i wylegiwanie się na słońcu było bezpieczne, należy zadbać o odpowiednie kosmetyki ochronne. Niezastąpione w tym zakresie są specjalistyczne olejki, balsamy i kremy do opalania. Ranking kremów do opalania otwierają właśnie kremy i balsamy, ponieważ nie tylko zabezpieczają skórę przed szkodliwym promieniowaniem, ale również nawilżają ją i łatwo się wchłaniają.

Nie każdy lubi się opalać, nie każdy z nas może to robić. Jeśli mamy do czynienia z bardzo jasnym fototypem skóry, skłonnością do poparzeń słonecznych i przebarwień, należy uważać z opalaniem, a jeśli się na nie zdecydujemy, to koniecznością jest stosowanie kremów z najwyższym możliwym filtrem oraz ich częsta ponowna aplikacja. Alternatywą dla tradycyjnych kąpieli słonecznych może być… odpowiedni bronzer, balsam brązujący i olejki ze złotymi drobinkami. Stosowanie samoopalaczy również zapewni nam możliwość uzyskania odpowiedniego odcienia skóry, ale bez konieczności wylegiwania się na słońcu. Twarz warto musnąć bronzerem, a na wieczorne wyjście zastosować balsam lub olejek ze złocistymi drobinkami.

Opalanie się może być przyjemne i wiele osób nie wyobraża sobie wakacji i wiosenno-letniego okresu bez plażowania i biwakowania nad brzegiem jeziora. Kluczowym aspektem powinien jednak pozostać zdrowy rozsądek – kąpiele słoneczne mogą być przyjemne, o ile nie będziemy wylegiwać się na słońcu długimi godzinami i to w dodatku bez żadnych kosmetyków ochronnych. Absolutnym minimum w okresie letnim jest dobry balsam lub krem do opalania oraz nakrycie głowy – to niewielki wydatek i niewielki kłopot, a pozwoli nam cieszyć się wolnym czasem i piękną skórą bez poparzeń, szybszego pojawiania się zmarszczek i bez groźnych udarów słonecznych.  

Materiał zewnętrzny