Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nasiona konopi – korzyści zdrowotne

26 lipca 2022 0

Nasiona konopi to bogactwo białka, brak glutenu oraz masa bardzo ważnych dla naszego organizmu aminokwasów. Korzyści płynące z konsumpcji nasion konopi można mnożyć i wymieniać niemalże bez końca.

Zdrowotne właściwości nasion konopi indyjskich

Nasiona konopi są doskonałym źródłem białka i błonnika, jest w nich masa aminokwasów, w tym bardzo ważnych aminokwasów omega 3 i omega 6, do tego są tu liczne witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Nasiona konopi poprawiają apetyt i trawienie, dostarczają nam potrzebnej energii. W trzech łyżkach nasion znajdziemy 10g białka, 3g błonnika i tyle samo węglowodanów, które w dodatku będą przyprawione przez mangan, magnez, fosfor, tiaminę i cynk, jak również wapń, witaminę B6, kwas foliowy, ryboflawinę.

Jeśli chodzi o aminokwasy, trzeba podkreślić, że w nasionach konopi odnajdziemy wszystkie dwadzieścia ważnych dla naszego organizmu, w tym wszystkie, których nasz organizm nie jest w stanie produkować samodzielnie.

Ważne są również kwasy tłuszczowe, w szczególności te zdrowsze dla nas, nienasycone. Jest ich więcej niż w polecanych jako dobre źródła roślinach, takich jak orzechy czy siemię lniane. Razem z olejami występuje rozpuszczona w nich witamina E oraz niewielkie ilości minerałów. Warto podkreślać też optymalny dla naszego zdrowia stosunek kwasów tłuszczowych omega 3 do omega 6. Jest to dokładnie 3:1.

Docenić warto to, że nasiona konopi to produkt łatwy do strawienia. Brak w nich substancji, które teoretycznie mogłyby powodować alergie pokarmowe. W smaku są podobne do nasion słonecznika i można dodawać je do innych rzeczy tak samo jak właśnie słonecznik, czyli na przykład do płatków śniadaniowych. Można je też jeść prosto z opakowania.

Niektóre wstępne badania nad nasionami konopi pokazują, że oprócz szerokiej gamy typowych składników odżywczych znajdziemy tutaj także substancje wzmacniające nasz organizm i pomagające się nam chronić przed różnymi chorobami. Nasiona z konopi poleca się jako produkt podnoszący odporność. Udowodniono ich skuteczność we wspieraniu organizmu walczącego z infekcjami bakteryjnymi, które zostały zaproszone do organizmu poprzez nieprawidłowe odżywianie się.

Nasiona z konopi poprawiają naszą dietę i regulują ją, dzięki czemu poprawiają pracę naszego organizmu. Więcej o nasionach konopi przeczytasz na stronie weed-seeds.pl

Marihuana

Marihuana i korzyści zdrowotne płynące z jej wykorzystywania

Dla lekarzy fakt, że marihuana jest substancją zakazaną, nie jest do zrozumienia. Wiemy na pewno, że jest to skuteczny lek przynoszący pacjentom bardzo wiele korzyści, często w sytuacjach, kiedy dla marihuany nie ma żadnej alternatywy, a jej jakakolwiek szkodliwość jest dyskusyjna. Ryzyko działań niepożądanych przy jej przyjmowaniu jest wyjątkowo znikome. Korzystanie z leczniczej marihuany może poprawiać objętość oddechu pacjenta i relaksować całe jego ciało. Jest to substancja o działaniu psychoaktywnym, jedna z najskuteczniejszych znanych obecnie medycynie. Jak bardzo pożyteczna jest marihuana?

Potwierdzono skuteczność marihuany w spowalnianiu wzrostu komórek nowotworowych. Jest szczególnie skuteczna w zwalczaniu najgroźniejszych nowotworów, czyli raka złośliwego. Może być stosowana z równymi nowotworami przy większej lub mniejszej skuteczności. Wielki dług wdzięczności wobec marihuany mają osoby cierpiące na migreną. Żaden inny lek nie jest tak skuteczny w kwestii zwalczania jej objawów. Badania wykonywane przez lekarzy i samych pacjentów bezsprzecznie potwierdziły efektywność działania marihuany. Ma ona także wielkie znaczenie dla osób cierpiących na padaczkę. Jest w stanie zmniejszyć ilość ataków oraz ich skalę, a także poprawić ogólny stan pacjenta. Zwiotcza mięśnie i zapewnia poczucie relaksu.

Trwają ponadto eksperymenty medyczne próbujące wykorzystywać marihuanę także z innymi schorzeniami. Podano ją między innymi pacjentom chorym na zespół Tourette’a, którzy od urodzenia cierpią na pojawiające się bez ich świadomości tiki motoryczne i czasami także werbalne. Podanie marihuany pozwoliło na ograniczenie szalenie dolegliwych dla pacjentów objawów. Podobne skutki przyniosła po podaniu pacjentom cierpiącym na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, czyli OCD. Osoby dotknięte OCD czują przymus wykonywania określonych czynności, dostosowywania rzeczy do wzoru czy zaprowadzania porządku w chaosie. Obsesyjne zachowania chorego są zdecydowanie ograniczane po podaniu marihuany,