Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak dbać o cerę trądzikową zimą?

21 stycznia 2019 0

Zima to trudny czas dla skóry, jednak cera trądzikowa wymaga w tym okresie szczególnie przemyślanej pielęgnacji. Chłodną porą roku skóra zaczyna przetłuszczać się bardziej niż zwykle, co zaognia problem, pojawiają się również podrażnienia spowodowane niesprzyjającą pogodą. Wszystko to sprawia, że zimą warto zająć się skórą w szczególny sposób.

Nawilżanie

Skóra zimą próbuje poradzić sobie z przesuszeniem za pomocą produkowania większej niż zwykle ilości sebum. Wbrew pozorom trzeba więc dostarczyć jej odpowiedniego nawilżenia zamiast dodatkowo wysuszać i matowić. Najlepiej nakładać bogatsze kremy na noc, by nie wystawiać nawodnionej cery na mróz, na dzień natomiast sprawdzą się doskonale produkty półtłuste. Dobrze też pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych.

Odpowiednia higiena

Higiena to podstawa przy każdym typie cery, jednak w przypadku trądzikowej warto pamiętać o tym, by myć twarz w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Najlepiej używać wody letniej, by nie zniszczyć ochronnej warstwy skóry. Gorąca woda dodatkowo wysusza skórę i powoduje zwiększone wydzielanie sebum.

Nie dotykaj twarzy

Zimą nosimy szaliki i czapki, które podrażniają zmiany trądzikowe. Nie trzeba dodatkowo ich dotykać, ponieważ może to spowodować zwiększenie się stanów zapalnych i powstawanie nowych. Pod żadnym pozorem nie wolno natomiast wyciskać zmian – na pewno nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, a może doprowadzić do zaognienia istniejących niedoskonałości i powstania nieestetycznych śladów i przebarwień.

Odpowiednie kosmetyki

Przy trądziku należy stosować odpowiednie produkty przeznaczone do cery trądzikowej, problematycznej. Takie preparaty często mają działanie antybakteryjne, dzięki czemu ograniczają powstawanie nowych zmian czy przyspieszają gojenie się tych, które już się pojawiły. Warto stawiać na produkty, które dodatkowo regulują wydzielanie sebum, dzięki czemu cera będzie mniej się przetłuszczać. Poszukując skutecznego kosmetyku dla cery trądzikowej, warto sprawdzić L-CREAM od Nanili Professional. Ma w składzie kwas laktobionowy, który działa bakteriostatycznie i zmniejsza powstawanie nowych stanów zapalnych. Dodatkowo trehaloza chroni skórę przed wysuszeniem oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, doskonale więc sprawdzi się zimą.

 

Materiał partnera zewnętrznego