Trwa ładowanie proszę czekać ...

Szczoteczka elektryczna czy manualna?

29 stycznia 2019 0

Jeśli chodzi o kwestię wyboru pomiędzy szczoteczką elektryczną i manualna, zdania użytkowników są bardzo podzielone. Korzystający ze zwykłej szczoteczki twierdzą, że można doczyścić zęby równie skutecznie jak za pomocą szczoteczki elektrycznej. Co na to stomatolodzy?

Kwestia indywidualna

Dentyści zgodnie twierdzą, że wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów jest sprawą indywidualnych preferencji. Postępująca technologia sprawia jednak, że obecne modele szczoteczek elektrycznych zaprojektowane są w taki sposób, że korzyści z ich użytkowania górują nad tymi, które niosą ze sobą szczoteczki manualne.

Przede wszystkim dokładność

Podobnie jak w przypadku szczoteczek sonicznych, modele elektryczne są w stanie bardzo precyzyjnie wyczyścić odległe zęby w jamie ustnej, a także przestrzenie międzyzębowe. Jest to związane z wielkością główki, która jest znacznie mniejsza w szczoteczkach elektrycznych czy sonicznych i z łatwością docierają tam, gdzie manualna nie sięga.

Wygoda

Użytkownicy szczoteczek elektrycznych chwalą swoje modele za ułatwianie codziennego rytuału szczotkowania zębów. W przeciwieństwie do zwykłej szczotki, elektryczna wykonuje kilka tysięcy ruchów na minutę, niejako pracując za użytkownika. Każda ze szczoteczek elektrycznych wykonuje ruchy rotacyjne, obracając główką raz w lewo, raz w prawo. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w ruchy pulsacyjne (jest to tzw. działanie w systemie 3D), który delikatnie dociska włosie do powierzchni zębów. Efektem jest jeszcze skuteczniejsza higiena jamy ustnej oraz zęby wolne od ubytków.

Dodatkowe funkcje

Najnowsze modele szczoteczek elektrycznych wyposażone są w timer, który sygnalizuje koniec pracy po zalecanych dwóch minutach. Równie przydatną funkcją jest czujnik zbyt mocnego nacisku na zęby, co zapobiega niszczeniu szkliwa i chorobom dziąseł. Oczywistym ułatwieniem we wszystkich modelach jest opcja wymiennej szczoteczki, co sprawia, że z jednego modelu może korzystać kilka osób.

Kolorystyka

Wszystkie modele szczoteczek elektrycznych występują w bogatej gamie kolorystycznej i posiadają efektowne zdobienia. Specjalnie z myślą o dzieciach w sprzedaży dostępne są modele z ulubionymi postaciami z bajek, co sprawi, że każdy maluch ochoczo przystąpi do mycia ząbków.

Jeśli rozważasz zakup szczoteczki elektrycznej i nie możesz zdecydować się konkretny model, zajrzyj na stronę o nazwie Szczoteczka Elektryczna, gdzie znajduje się ranking najlepszych szczoteczek oraz garść praktycznych informacji dotyczących higieny i pielęgnacji jamy ustnej.

 

Materiał partnera zewnętrznego