Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak modelować sylwetkę za pomocą masażu?

29 lipca 2016 0

Jak być fit? Sport to nie wszystko – jeśli chcemy mieć piękne, jędrne ciało, nie wystarczą  godziny spędzone na bieżni. Nie od dziś wiadomo, że sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki są także masaże: relaksują, odprężają po treningu i sprawiają, że czujemy się jak nowo narodzone. Mają także bardzo dobry wpływ na modelowanie sylwetki – dlaczego warto z nich korzystać?

Dlaczego warto korzystać z masaży?

Ćwiczenia fizyczne są bardzo ważne dla utrzymania pięknej, szczupłej i wyrzeźbionej sylwetki. Poprawiają ogólną sprawność i kondycję, polepszają krążenie krwi i limfy oraz są źródłem endorfin – jednym słowem, same korzyści! Jednak warto pamiętać, by do tradycyjnego zestawu cardio i siłowni dodać także chwilę na relaks: intensywne treningi to także zagrożenie przeciążeń czy zakwasów. W takich sytuacjach nietrudno o urazy, a o ciało należy przecież dbać całościowo. By zapobiec nieprzyjemnym stronom wysiłku fizycznego, najlepiej jest skorzystać z masaży.

Masaże dla kobiet

Masaże są koniecznością w przypadku kobiet, które regularnie uprawiają sport - nie tylko odprężają i regenerują, ale i służą naszej urodzie! Korzystanie z nich ma same zalety, bowiem pozytywnie wpływa na intensywnie pracujące mięśni oraz modelowanie sylwetki. W salonach SPA i gabinetach masażu często można spotkać sprzęt rehabilitacyjny Juventas, w tym drewniane leżanki, łóżka do masażu, łóżka rehabilitacyjne Juventas czy kształtki. Przyrządy te pomagają się zrelaksować po wymagającym treningu – podczas zabiegu liczy się przede wszystkim wygoda! W zależności od potrzeb masażysta może zająć się zarówno całym ciałem, jak i pojedynczymi, bardziej problematycznymi partiami, takimi jak np. kręgosłup czy barki.

Jak wyszczuplić ciało za pomocą masażu?

Czasami nawet bardzo wysportowane kobiety są niezadowolone ze swojego ciała i zmagać się np. z uciążliwą skórką pomarańczową. Jeśli zaś naszą zmorą są dodatkowe kilogramy i widoczny cellulit, masaż pobudzi krążenie krwi i pomoże wyszczuplić te części. Co więcej, odprężone ciało to także zrelaksowany umysł: warto skorzystać ze specjalnego masażu z wykorzystaniem gorących kamieni, które doskonale przewodzą ciepło. Są świetnym rozwiązaniem dla aktywnych fizycznie kobiet, dla których ważny jest i relaks, i dobre samopoczucie – po ciężkim treningu nic nie odpręża lepiej, niż masaż!