Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kosmetyki mineralne dla cery tłustej i mieszanej

2 grudnia 2016 0

Czym się charakteryzuje cera tłusta?

Wśród cech, które wyróżniają cerę tłustą na pierwszy plan wysuwa się nadmierne rogowacenie, problemem jest jednak również nasilony łojotok, rozszerzone pory, zaskórniki i częste stany zapalne, którym towarzyszą ropne wykwity. Z kolei cera mieszana ma tendencję do przetłuszczania się jedynie w odniesieniu do strefy T obejmującej nos, czoło oraz brodę. Problem cery tłustej nie dotyczy zresztą jedynie twarzy, pojawia się bowiem również na plecach, a niekiedy także na ramionach, a nawet na klatce piersiowej. Skóra tłusta charakteryzuje się też nierównościami i niezdrowym, szarym albo szaro-żółtym odcieniem.

Choć ciągle się błyszczy, nie jest to wcale jej jedyna widoczna cecha, może być bowiem również cerą naczynkową. Najczęściej utożsamiamy ją z problemem, który jest charakterystyczny dla nastolatków, należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze ustępuje w wieku dorosłym. Oczywiście, cera tłusta, pomimo swoich licznych wad, posiada także określone zalety. Tu warto wspomnieć o tym, że wolniej się starzenie, jest mniej wrażliwa na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a tym samym – bardziej odporna na pojawianie się zmarszczek. Oczywiście, utrzymanie jej w stanie zbliżonym do idealnego nie jest możliwe bez odpowiedniej pielęgnacji.

Znaczenie kosmetyków mineralnych dla cery tłustej

Pielęgnacja cery tłustej powinna obejmować nie tylko jej odpowiednie oczyszczanie, ale również nawilżanie i złuszczanie. Już choćby dlatego niebezpieczne są żele o nadmiernie ściągającym działaniu, konsekwencją ich stosowania potrafi być bowiem wyjątkowo silny łojotok. Za rozwiązanie idealne uznaje się w związku z tym kosmetyki mineralne np. te od Earthnicity Minerals o których wiadomo, że nie posiadają alkoholu, parabenów i detergentów o podrażniającym działaniu. Warto zainwestować przede wszystkim w naturalne mydła, pomocne mogą jednak okazać się również pianki oraz żele. Zadaniem kosmetyków mineralnych tego rodzaju jest przede wszystkim oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum, toksyn oraz zanieczyszczeń, warto jednak zaufać im również dlatego, że ściągają pory, mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oraz pozwalają na lepsze gojenie się śladów po trądziku.

kosmetyki mineralne na cerę mieszaną

Znaczenie tonizowania przy cerze tłustej

Już po oczyszczeniu twarzy bardzo dobre rezultaty przynosi zastosowanie toniku, może on bowiem wesprzeć proces odzyskiwania przez skórę prawidłowego pH. Tonik jest wysoko ceniony przede wszystkim dlatego, że ogranicza przetłuszczanie się cery i przeciwdziała jej przesuszaniu po myciu, co jest problemem pojawiającym się szczególnie często. Nie każde rozwiązanie bywa jednak tak samo skuteczne, warto więc upewnić się, że skład tonika jest naturalny i krótki z substancjami takimi, jak choćby ekstrakt z róży, jabłka albo kiwi, olejki ze skórki cytrynowej, czy też olejki z drzewa herbacianego. Jeśli tonik nam nie odpowiada, możemy zastąpić go wodą różaną lub hydrolatem, ten ostatni można przy tym przygotować samodzielnie korzystając z kawiarki do zaparzania kawy, wody, ziół, płatków kwiaty lub skórki cytryny (gotowanie nie powinno trwać dłużej niż cztery minuty).

Więcej o znaczeniu kosmetyków mineralnych dla cery tłustej i mieszanej na: Problemy ze skórą - Earthnicity Minerals Polska