Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki olej do włosów niskoporowatych?

29 września 2022 0

Włosy niskoporowate uchodzą za mało wymagający typ włosów. W porównaniu do pozostałych porowatości częściej cieszą się dobrym zdrowiem, blaskiem oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jednak i one potrzebują odpowiednio dobranej pielęgnacji, która wydobędzie z nich ich najpiękniejsze oblicze, a przy tym nie przeciąży i nie spowoduje efektu przyklapnięcia. Jak dobrać olej do potrzeb włosów niskoporowatych? W jakich zabiegach można go zastosować?

Olej do włosów niskoporowatych – jak powinien działać?

Jeśli Twoje włosy z natury są gładkie, grube i zdrowe oraz raczej nie kruszą się, prawdopodobnie jesteś posiadaczką włosów niskoporowatych. Ten typ włosów na ogół nie potrzebuje dogłębnego nawilżenia czy silnej ochrony łodygi. Możesz zatem zastanawiać się, czy zabiegi z wykorzystaniem oleju w ogóle są Ci potrzebne. Korzyści ze stosowania tej substancji odczujesz jednak nawet wtedy, kiedy na ogół jesteś zadowolona ze stanu swoich włosów. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni olej.

Oleje do włosów niskoporowatych to substancje o małej cząsteczce, która uzupełnia niewielkie ubytki i pielęgnuje włosy niskoporowate bez obciążania ich i powodowania efektu przyklapnięcia. Serum do tego typu włosów to produkty o lekkim składzie, redukujące łamliwość i chroniące przed szkodliwym wpływem wysokich temperatur. Cząsteczki olejów do włosów niskoporowatych dobrze wnikają w strukturę włosa, niekiedy też otulają jego łodygę bardzo cienką, ochronną warstwą.

Jaki olej na włosy niskoporowate wybrać?

Oleje do włosów niskoporowatych to substancje o małych cząsteczkach. Dlaczego? Większe cząsteczki nie byłyby w stanie wniknąć w zwartą strukturę tego typu włosów, mogłyby za to widocznie je obciążyć. Oleje, które nadają się do stosowania w przypadku włosów niskoporowatych, to na przykład olej kokosowy, rycynowy czy lniany. W pielęgnacji tego typu włosów doskonale sprawdzi się także masło z nasion murumuru – zawarty w nim nasycony, laurynowy kwas tłuszczowy pozytywnie wpływa na kondycję niskoporowatych włosów. Szukasz produktu, który z powodzeniem włączysz do swojej pielęgnacji? Wypróbuj na przykład Masło Murumuru od Anwen.

Jak używać oleju do włosów niskoporowatych?

Pielęgnacja włosów niskoporowatych bywa wymagająca – zbyt wiele intensywnych zabiegów może pogorszyć stan włosów, pozbawić ich objętości i sprawić, że będą one wyglądały na zmęczone. Warto więc dobrze poznać potrzeby i możliwości swoich włosów, uważnie dobierając sposoby dbania o nie. Oto kilka propozycji zabiegów, w których możesz wykorzystać olej do włosów niskoporowatych.

  • Olejowanie to ulubiony zabieg wielu włosomaniaczek. Polega on na równomiernym pokryciu włosów wybranym olejem oraz zmyciu go po upływie określonego czasu (zwykle od 30 minut do 2 godzin). W tym czasie włosy trzyma się pod nakryciem głowy lub ręcznikiem – zatrzymywane w ten sposób ciepło powoduje rozchylenie łusek włosa i ułatwia olejowi przenikanie do wnętrza łodygi.
  • Zabezpieczanie łodygi włosa – jeśli chcesz zmniejszyć łamliwość włosów i zwiększyć ich elastyczność, nałóż odrobinę oleju na dłonie, rozmasuj i wetrzyj we włosy.
  • Dodanie oleju do maski lub odżywki może być doskonałym sposobem na wzbogacenie składu tych kosmetyków. Wystarczy dodać odrobinę substancji do porcji maski, którą masz zamiar nałożyć na włosy.

Artykuł partnera