Trwa ładowanie proszę czekać ...

Rewitalizacja skóry dzięki pszczołom - pyłek kwiatowy i pierzga

14 grudnia 2016 0

Co chwilę można usłyszeć informacje o tym, iż naukowcy odkryli nowe właściwości jakichś produktów naturalnych, których stosowanie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie czy wygląd. Tak też jest z pyłkiem kwiatowym (oraz jego post produktem tj. pierzgą pszczelą), który okazał się niezwykle cennym składnikiem produktów kosmetycznych. Obecnie, po wielu latach prób, możliwa jest już ekstrakcja poszczególnych składników pyłku kwiatowego, bez utraty jakichkolwiek z ich naturalnych właściwości biologicznych, które są prawdziwym skarbem. Dzięki temu, w końcu możemy korzystać z kosmetyków, których skład opiera się właśnie na ekstraktach z pszczelich pyłków kwiatowych.

Biokompleks wyciągów z pyłków kwiatowych jest zatem teraz stosowany w szerokiej gamie produktów, dzięki którym możemy pielęgnować naszą skórę oraz włosy. Są to chociażby wszelkiego rodzaju kremy, toniki, mleczka czy śmietanki, ale także szampony oraz odżywki do włosów. Każdy z tych produktów, właśnie dzięki zawartemu w nich biokompleksowi, posiada wyjątkowe właściwości, które oddziałują na skórę i włosy, zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Można zatem śmiało stwierdzić, że wieloletnie badania oraz konsultacje pod względem dermatologicznym, w końcu przyniosły niezwykły rezultat, jakim są bardzo skuteczne oraz łagodne w swoim działaniu kosmetyki.

Co takiego niezwykłego jest w ekstrakcie z pyłku kwiatowego? Całego bogactwo składników, które mają fantastyczny wpływ na nasze ciało. Znajdziemy w nich między innymi aminokwasy z wszystkich grup, białka, witaminy, bioflawonoidy, enzymy roślinne, betakaroten, nukleotydy, a także mikro oraz makroelementy i czynnik wzrostu. Jak zatem widać ilość niezwykle cennych składników znajdujących się w ekstraktach z pyłków kwiatowych jest naprawdę imponująca. I to właśnie z ich powodu, do dyspozycji mamy niespotykany do tej pory kompleks, który jest kluczowy dla prawidłowego przebiegu najważniejszych reakcji życiowych naszej skóry.  

pyłek kwiatowy

Dowodem na to jak bardzo korzystne dla nas są wyciągi z pyłków kwiatowych, które są także bardzo istotnym elementem procesów odnowy komórkowej oraz tkankowej, są liczne badania naukowe przeprowadzane na przestrzeni lat. Dzięki nim, dowiedzieliśmy się między innymi, że wyciągi te znacząco podnoszą zawartość nukleotydów, zwiększają aktywność oksydazy cytochromowej, oraz normalizują utlenianie aerobowe. To jednak nie wszystko, ponieważ wyciągi te mają również działanie cytoprotekcyjne czy przeciwzapalne, nasilają w dużym stopniu podziały komórkowe, indukują tworzenie pobudzonych fibroblastów czynnych, w procesie powstawania kolagenu, ale również spowalniają zmiany miażdżycowe, które tworzą się w okolicach naczyń krwionośnych w naszej skórze oraz potęgują aktywność fibrynolityczną.

Współczesne kosmetyki posiadające w składzie wyciągi z pyłków kwiatowych są przeznaczone dla osób w różnym wieku i posiadających różne rodzaje cery. Na ich stosowanie mogą sobie zatem pozwolić zarówno młodzi ludzie, jak i Ci nieco dojrzalsi oraz w starszym wieku.

Tego typu biokosmetyki doskonale wpływają na kondycję naszej skóry, przywracają jej naturalną równowagę, pozwalają na utrzymanie odpowiedniego poziomu jej wilgotności, ale również polepszają ukrwienie i umacniają naczynia włosowate. Oprócz tego, niezwykle ważną zaletą tych produktów jest fakt, iż pobudzają one regenerację naskórka, przemianę materii oraz proces powstawania nowych komórek.

Zawarte w biokosmetykach kwasy nukleinowe, pozyskane z pyłków kwiatowych, pomagają zahamowywać procesy starzenia się skóry. Stosując je regularnie wpływamy na przyśpieszenie odnowy naszych komórek skóry, lepsze tonizowanie podrażnień oraz poprawę metabolizmu, który z wiekiem jest coraz wolniejszy. Dzięki właściwemu nawilżeniu i odżywieniu, skóra cały czas pozostaje niezwykle jędrna, zmarszczki się spłycają i po prostu lepiej wyglądamy.

Z kolei czynnik wzrostowy, który jest zawarty w wyciągu z pyłków kwiatowych, wpływa na syntezę kolagenu oraz odnowę naskórka, który z wiekiem zwyczajnie się starzeje.

Osoby, które borykają się z problemami skórnymi, często zwalczając wszelkiego typu podrażnienia czy nawet alergie, również mogą korzystać z takich biokosmetyków w ich wersji hipoalergicznej. Nie są one uczulające i mają właściwe dla ludzkiej skóry pH.