Trwa ładowanie proszę czekać ...

Masz objawy żylaków kończyn dolnych - nie zwlekaj z leczeniem

20 września 2017 0

Żylaki kończyn dolnych czyli widoczne na nogach żyłki, które w swej zaawansowanej postaci są wypukłe i przypominające guzy, to choroba dotykająca przede wszystkim kobiety. Przez postronne osoby jest kojarzona tylko z nieestetycznym wyglądem, a tak naprawdę wypływa na obniżenie komfortu życia, powoduje ból i źle oddziałuje na zdrowie.

Jak można się łatwo domyślić, leczenie żylaków kończyn dolnych nie jest kwestią wyłącznie estetyczną. Głównym celem jest przede wszystkim przywrócenie dobrego samopoczucia i wyzdrowienie.

Masz objawy żylaków kończyn dolnych - nie zwlekaj z leczeniem

Bardzo istotną sprawą jest podjęcie szybkiego leczenia, czyli zaraz po tym, jak zauważymy pierwsze objawy choroby. Dużo o tym mówią lekarze specjaliści, którzy zgodnie twierdzą, że zaniechanie leczenia doprowadza do pogłębienia problemu i zwiększenia dolegliwości bólowych.

Co powoduje powstanie żylaków?

W wielu przypadkach dolegliwości wynikają z uwarunkowań genetycznych. Równie duże znaczenie ma prowadzony styl życia. Siedząca lub stojąca praca, częste chodzenie w szpilkach, wieloletnie zaparcia – to wszystko stwarza większe zagrożenie pojawienia się żylaków kończyn dolnych.

Jak się to leczy?

Jeszcze kilka lub nawet kilkanaście lat temu najpopularniejszą metodą było leczenie operacyjne. Dzisiaj się to zmieniło. Lekarze zalecają równie skuteczną, ale mniej inwazyjną i bardziej komfortową dla pacjenta metodę, czyli leczenie laserem.

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych jest wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Lokalizację każdego z nich i cennik zabiegu można znaleźć na stronie www.tourmedica.pl.

Leczenie żylaków jest ważne, ponieważ znosi uczucie ciężkich nóg, obrzęki i ból. Szybko i efektywnie podnosi komfort życia oraz hamuje rozwój problemu. Nie stwarza dużego ryzyka wystąpienia powikłań i nie jest zabiegiem bolesnym. Laserowe usuwanie żylaków może być wykonane w większości przypadków. Nie wiąże się z koniecznością założenia szwów.

 

Materiał zewnętrzny