Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co jeść na diecie odchudzającej?

27 marca 2023 0

Wiele osób zmaga się z utratą wagi. Czy chcesz podwoić lub potroić swoje wysiłki w odchudzaniu? Nie jesteś pewna, co jeść, aby osiągnąć ciało, którego pragniesz? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać Twoja dieta.

Zasady odchudzania - wyznaczaj granice!

Nawet jeśli wprowadziłaś kilka zmian w swoich nawykach żywieniowych, waga często się nie zmienia. Zastanawiasz się, co jest nie tak z Twoją dietą? Pierwszym z nich może być zła dieta. Aby schudnąć, musisz jeść mniej kalorii. Spożycie kalorii jest kluczem. Należy pamiętać, że mniejsze spożycie kalorii nie musi oznaczać zmniejszonej podaży składników odżywczych. Ważne jest, aby tak ułożyć swoją dietę, aby ograniczyć kaloryczność posiłków, a jednocześnie dostarczyć wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych i mineralnych. Bardzo ważną zasadą jest spożywanie regularnych posiłków. Powinnaś ustalić konkretne godziny spożywania posiłków. Zaplanuj swoją dietę tak, aby częściej jeść mniejsze porcje, np. pięć razy dziennie lub co dwie godziny. Sprawdź diety odchudzające z dostawą do domu.

Dieta odchudzająca

7 sposobów na odchudzanie

  1. Błonnik - poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm Do pokarmów bogatych w błonnik należą otręby, suszone śliwki i siemię lniane.
  2. Brak słodyczy - Utrata wagi to czas na wyeliminowanie słodyczy z diety. Te pokarmy są cukrowe i mogą prowadzić do nadmiaru tkanki tłuszczowej, którą będziesz chciała wyeliminować. Nie oznacza to jednak, że nie powinnaś pobłażać słodyczom. Naucz się robić zdrowe desery z wykorzystaniem miodu, suszonych owoców, a także przekąsek, które lubisz jeść, np. wafli ryżowych.
  3. Tłuszcze są dobre, ale tylko zdrowe tłuszcze! Ogranicz spożycie masła i wyeliminuj smalec. Możesz go zastąpić oliwą z oliwek, olejem kokosowym i masłem klarowanym. Używaj olejów tłoczonych na zimno, takich jak siemię lniane czy oliwa z oliwek. Całkowite wyeliminowanie tłuszczów z diety nie jest zdrowe.
  4. Gotowanie na parze to najlepszy sposób gotowania mięsa i nabiału - najlepsze są chude, wysokiej jakości mięsa. Nabiał to kozie sery, kozie jogurty i chude mleko. Wraz z warzywami, nabiał i mięso są cennym źródłem białka, które buduje tkanki.
  5. Zakazane są banany i winogrona. Te owoce są bardzo tuczące i należy ich unikać, jeśli staramy się schudnąć.
  6. Przyprawiaj! Nie tylko dla swoich kubków smakowych, ale także po to, by schudnąć. Włącz do swojego programu odchudzania przyprawy takie jak imbir, czosnek, mielonka, papryka cayenne, musztarda, czosnek i liście kolendry.
  7. Woda - Woda jest niezbędnym elementem Twojej diety. Upewnij się, że pijesz co najmniej 2 litry wody każdego dnia. 2 litry wody (woda niefiltrowana lub herbata, napary ziołowe).

Sport i dieta - przepis na idealną sylwetkę

Aby schudnąć, trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ważna jest również aktywność fizyczna. Mimo że organizm otrzyma odpowiednie składniki odżywcze, może zaprotestować i zacząć magazynować tłuszcz. Ważne jest, aby ćwiczyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami, aby temu zapobiec. Najlepiej jest ćwiczyć co najmniej 30 minut dziennie. Zadbaj o swoje ciało i swój wygląd. Otyłość i nadwaga są głównymi przyczynami wielu śmiertelnych chorób. Sprawdź dietę pudełkową na cateromarket.pl