Trwa ładowanie proszę czekać ...

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

23 czerwca 2016 0

Wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważną rzeczą dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla kobiet. To właśnie one dbają o niego z najwyższą uwagą, uważając, że najmniejsze nawet jego niedoskonałości całkowicie przekreślają je w oczach mężczyzn.

Takie podejście nie zawsze jest oczywiście słuszne, bowiem nie ze wszystkimi mankamentami własnego ciała jesteśmy w stanie sobie poradzić – z tego powodu lepiej je po prostu zaakceptować. Z drugiej jednak strony współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania całe mnóstwo interesujących możliwości, pozwalających na skuteczne poprawianie swojego wyglądu. Przez długi czas kojarzyliśmy co prawda takie zabiegi jedynie z poważniejszymi operacjami – przykładowo, z powiększaniem piersi czy modelowaniem ust – którym poddają się raczej znane gwiazdy kina czy filmu. W rzeczywistości jednak ta dziedzina medycyny w ciągu ostatnich kilkunastu lat poczyniła naprawdę ogromne postępy. Powiększanie piersi czy ust to nadal popularne zabiegi, ale istnieje również wiele mniejszych "usług", którym może poddawać się każda kobieta chcąca zadbać nieco o swój wygląd. Warto zapoznać się nieco bliżej z tymi najpopularniejszymi z nich. 

Powiększanie piersi faktycznie jest najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej w Polsce. Jak powiedzieliśmy, przez długi czas kojarzono to głównie ze znanymi aktorkami czy piosenkarkami, ale obecnie może się temu poddać każda kobieta. Niekoniecznie polega to również na wszczepieniu specjalnych wkładek silikonowych, które imitują prawdziwe piersi. Czasami stosowane są tu metody nieinwazyjne, takie jak wstrzyknięcie kwasu hialuronowego lub przeszczepienie tkanki tłuszczowej z innego miejsca na ciele; daje to pewność, że cała operacja nie wymaga żadnych niepożądanych efektów czy reakcji alergicznych. Nie zawsze chodzi tu również jedynie o samo powiększenie piersi, bowiem bardzo często efektem jest na przykład poprawa ich jędrności czy skorygowanie kształtu. 

www.klinikamurano.com
Współczesna medycyna estetyczna pozwala ponadto na modyfikowanie wyglądu wielu innych elementów naszego ciała. Korygowanie nosa, lifting twarzy czy liposukcja to tylko przykłady – wszystkie te zabiegi sprawiają, że twarz staje się bardziej symetryczna. Pozwalają również na skorygowanie wielu jej niedoskonałości i zatrzymanie procesów starzenia. Lifting twarzy polega na napięciu i poprawie elastyczności skóry, dzięki czemu prezentuje się ona znacznie młodziej. Bardzo szerokie możliwości mamy również jeśli chodzi o modelowanie kształtu swojego nosa. Wprawny chirurg plastyczny potrafi zrobić z nim właściwie wszystko, co tylko sobie zamarzymy – wydłużenie, skrócenie, powiększenie i wiele innych dostępnych modyfikacji jego wyglądu sprawiają, że jest to zabieg bardzo chętnie wybierany przez kobiety. 

Właśnie walka z efektami starzenia się skóry takimi jak zmarszczki jest dziś jedną z najważniejszych dziedzin, jaką zajmuje się medycyna estetyczna. Nie w każdym przypadku potrzebna jest jednak operacja chirurgiczna, aby móc uzyskać tu doskonałe efekty; bardzo często stosuje się znacznie mniej inwazyjne zabiegi, przy wykorzystaniu odpowiednich substancji. Jednym z najpopularniejszych środków po jakie sięga się w przypadku takich zabiegów jest toksyna botulinowa, czyli słynny już botoks. Niektóre gwiazdy dały niestety przykład tego, jak może skończyć się nadmierne stosowanie tej substancji; skóra twarzy staje się wówczas nienaturalna i wygląda niemalże, jakby została stworzona z plastiku. Mimo wszystko jednak botoks cieszy się dużą popularnością, bowiem przy zdrowym podejściu i stosowaniu go z umiarem daje on doskonałe efekty. Skutecznie wypełnia zmarszczki i poprawia elastyczność skóry. 

medycyna estetyczna

Wygląd skóry mogą poprawić zabiegi takie jak mikrodermabrazja. Sprawdza się ona nie tylko w walce z najróżniejszymi defektami, takimi jak rozstępy czy blizny i cellulit, ale również pozwala na znaczne odmłodzenie skóry i nadanie jej świeżego wyglądu. Wykorzystuje się przy tym specjalne urządzenie do wykonywania peelingu mechanicznego. Co bardzo ważne, efekty takiego zabiegu są widoczne natychmiast po jego wykonaniu. 

Depilacja laserowa to kolejny, bardzo popularny zabieg. Jak dobrze wiadomo, nadmiar włosów w niektórych częściach ciała jest dla kobiet bardzo nieatrakcyjne. Można oczywiście stosować doraźne środki, takie jak częste golenie włosów – ale nie dają one trwałych efektów. Depilacja laserowa niszczy tymczasem samą strukturę włosów, pozwalając na pozbycie się ich na bardzo długi czas. Zabieg jest bardzo szybki i bezbolesny, zatem można wykonywać go regularnie – nie niesie to ze sobą zagrożeń dla zdrowia naszej skóry.