Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dieta pudełkowa – czy nadaje się dla sportowców?

30 kwietnia 2018 0

Dieta w pierwszej kolejności kojarzy nam się z osobami, które walczą z nadprogramowymi kilogramami. Z diet różnego rodzaju korzystają również weganie, wegetarianie i wszyscy ci, którzy zrezygnowali z pewnej grupy produktów, dotąd znajdujących swoje miejsce w codziennym jadłospisie. Każda z tych osób może liczyć na efektywność osiąganych celów z dietą pudełkową. Jak jednak rzecz się ma w przypadku sportowców?

Sportowiec też człowiek!

Sport zarówno zawodowy, jak i ten typowo amatorski, to dziś poziom, który zaczyna się w wielu przypadkach wyrównywać. Sportowiec zatem, niezależnie od wybranej dyscypliny, predyspozycji czy celów, na jakie stawia, musi zadbać o zdrową dietę. I tu pojawia się pytanie, czy aby firmy cateringowe są w stanie podołać tak skonstruowanym potrzebom?

Okazuje się, że w ofertach firm cateringowych, pojawiają się już nie tylko diety pudełkowe dla osób odchudzających się, wegetarian czy tych, którzy po prostu potrzebują zdrowych posiłków. Chociażby dieta pudełkowa z https://www.eatzone.pl/ to okazja, by skorzystać z jadłospisu dostosowanego do potrzeb organizmu walczącego o masę mięśniową. Atutem tak ułożonych diet jest to, że kompozycja składników, a finalnie potraw, wpływa na pokrycie zapotrzebowania energetycznego, dostarczenie niezbędnych składników budulcowych, redukcję tkanki tłuszczowej, ale bez utraty masy mięśniowej.

Dieta pudełkowa układana jest przez zespół profesjonalnych dietetyków, dlatego można być pewnym, że trzymając się uwzględnionych posiłków, efekty będą osiągane z przyjemnością i smakiem. Sportowiec też człowiek, więc i tutaj liczą się walory smakowe oraz wizualne dostarczanych posiłków.

Zalety diety pudełkowej dla miłośników sportu

W sporcie, odpowiednie skomponowane posiłki nie tylko pod względem kaloryczności, jak i regularność ich spożywania, mają ogromne znaczenie. To kwestia zdrowego organizmu, szybciej osiąganych, pożądanych efektów, przy zachowaniu bezpieczeństwa, bowiem aktywność fizyczna zawsze obciąża w pewnym stopniu organizm. Im intensywniejszy i bardziej złożony wysiłek, tym większa waga składników, jakie goszczą w codziennym jadłospisie. 

Jest jeszcze jeden aspekt przemawiający za wyborem diety pudełkowej, jeśli przed dylematem stają sportowcy. Łączenie obowiązków zawodowych, domowych, życia prywatnego i sportu, to ogromne wyzwanie. Aktywni fizycznie mierzą się z koniecznością szukania oszczędności względem czasu, którego zwykle mają deficyt. Dieta pudełkowa to okazja, by oszczędzić sobie czasu spędzonego na zakupach, odmierzaniu porcji, gotowaniu i także sprzątanie po kuchennych rewolucjach. Tak dla amatorów, jak i zawodowców, ten element odgrywa istotną rolę.

Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem, jesteśmy jeszcze amatorami, ale już doświadczonymi bądź też zaczynamy myśleć o zdecydowanie bardziej profesjonalnym podejściu, dłużej pochylimy się nad swoim jadłospisem, a ten w 100% spełni nasze oczekiwania, jeśli wybierzemy dietę pudełkową.

 

Materiał zewnętrzny