Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co o dermokosmetykach powinna wiedzieć każda zadbana kobieta?

29 października 2018 0

Każda przedstawicielka płci pięknej z pewnością stosuje kremy nawilżające, balsamy, toniki i inne kosmetyki, dzięki którym cera wyglądać ma zdrowo i promiennie. Jednak czy zwykły krem z drogerii to najlepsza z możliwych opcji? Specjaliści wskazują, że skuteczniejsze mogą być dermokosmetyki. Co powinna o nich wiedzieć każda zadbana kobieta?

 

Czym są dermokosmetyki?

 

Dermokosmetyki to produkty, które posiadają cechy zarówno zwykłych kosmetyków, jak również leków, które powinny być stosowane po konsultacji ze specjalistą i pod jego kontrolą. Zawartość komponentów o działaniu medycznym odróżnia dermokosmetyki od zwykłych kosmetyków do pielęgnacji, które można kupić w każdej drogerii. Składniki te sprawiają, że dermokosmetyki wykazują bardzo dużą skuteczność, a efekty ich stosowania są widoczne znacznie szybciej niż w przypadku standardowych produktów kosmetycznych. Dermokosmetyki są produktem pośrednim pomiędzy zwykłymi kosmetykami a preparatami leczniczymi na receptę, przepisywanymi przez lekarza.

 

Skuteczne i bezpieczne

 

Najważniejszą zaletą stosowania dermokosmetyków jest ich skuteczność. Są skuteczniejsze niż zwykłe kosmetyki, ale jednocześnie wykazują działanie łagodniejsze od leków na receptę. Każdy dermokosmetyk musi być poddany szczegółowym testom, które sprawdzają bezpieczeństwo jego stosowania. Informacje o atestach umieszczone są w widocznym miejscu na opakowaniu, dzięki czemu łatwo można zweryfikować jakość każdego z tych produktów.

 

Dermokosmetyki są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Stosować je mogą osoby z wrażliwą na podrażnienia cerą oraz te, które cierpią z powodu chorób skórnych. Na opakowaniu każdego dermokosmetyku znaleźć można jego skład, dzięki czemu bez problemu można wyeliminować te, które posiadają potencjalnie uczulające składniki.

 

Ważna porada specjalisty

 

Kupowanie dermokosmetyków na własną rękę może skutkować doborem niewłaściwego produktu. Przed zakupem warto poradzić się specjalisty, np. farmaceuty. Specjalista wskaże najskuteczniejszy na konkretny problem dermokosmetyk. Przykładowo pomoże dobrać właściwy krem na zimę, który nie tylko ochroni skórę przed działaniem niskiej temperatury, ale również nawilży ją, odżywi i zregeneruje.

 

Nie daj się oszukać

 

Nie każdy kosmetyk, który w nazwie ma partykułę -med, jest dermokosmetykiem. Niektóre firmy nadużywają tej nazwy dla zareklamowania swoich produktów i podniesienia sprzedaży. Dermokosmetyki warto więc kupować od sprawdzonych i uczciwych producentów, np. https://tolpa.pl/kobieta.html.

 

Artykuł sponsorowany