Trwa ładowanie proszę czekać ...

ZWALCZANIE KACA - DETOKS ALKOHOLOWY CZY DEDYKOWANE SUPLEMENTY

21 grudnia 2021 0


Istnieje wiele opcji suplementów na kaca. Produkty te można znaleźć na większości stacji benzynowych i w lokalnych sklepach spożywczych. Można również kupić tabletki na kaca w aptece. Czy to możliwe, że te środki są popularne ze względu na ich wysoką skuteczność? W dzisiejszym artykule omówimy tę metodę leczenia kaca i porównamy działanie doustnych suplementów z detoksem alkoholowym.

Tabletki na kaca - popularna metoda leczenia skutków spożycia alkoholu

Suplementy na kaca są atrakcyjnie zapakowane i reklamowane, obiecując szybką poprawę samopoczucia. Suplementy te są zazwyczaj dostępne w formie tabletek doustnych lub tabletek musujących, które można przyjmować przed lub po spożyciu alkoholu. Duża część społeczeństwa sprawdza skuteczność tych suplementów ze względu na ich wygodne opakowanie i możliwość wystąpienia silnego kaca. Czy jest jakaś nadzieja, że pomogą one szybko wyeliminować objawy kaca?

Nie jest jasne, czy suplementy mogą być skuteczne w łagodzeniu kaca

Głównym powodem, dla którego nie należy stosować dedykowanych suplementów na kaca, jest ich ubogi skład. Co prawda większość preparatów zawiera podstawową mieszankę elektrolitów i glukozy (czyli to, po co sięga większość osób), ale ilość związków aktywnych jest w nich zbyt mała, aby wykazać jakiekolwiek pozytywne działanie na organizm.

Musimy również pamiętać o ograniczeniach wynikających z budowy i funkcjonowania układu pokarmowego. Biegunka i nudności, czyli częste objawy kaca, nie sprzyjają wchłanianiu jelitowemu. Skuteczność tabletek na kaca jest ograniczona przez ich niską biodostępność oraz antyoksydanty.

Problemem w przypadku większości środków na kaca są również niepotrzebne dodatki. Sztuczne aromaty i słodziki mogą poprawić smak, ale mogą również powodować podrażnienia układu pokarmowego i mikroflory jelitowej. Nie jest dobrym pomysłem wydawanie kilku złotych na produkty, które bardziej poprawiają nastrój niż domowe sposoby na kaca.

Łączenie leków przeciwbólowych z alkoholem to niebezpieczna kombinacja

Nie sposób nie wspomnieć o środkach przeciwbólowych, gdy mowa o tabletkach na kaca. Jest to niestety główny sposób, jaki wiele osób stosuje, aby poradzić sobie z silnym bólem głowy związanym z kacem. Jak powszechnie wiadomo, łączenie jakichkolwiek leków z alkoholem nie jest dobrym pomysłem. Okazuje się, że środki przeciwbólowe, nawet te bez recepty, mogą być niebezpieczne. Kac może być również szkodliwy dla zdrowia. Aby zmniejszyć objawy kaca, należy kategorycznie unikać.

 • Paracetamol - Zarówno alkohol, jak i ten lek znacznie obciążają wątrobę. Może to prowadzić do ostrego uszkodzenia, a nawet śmierci tego narządu.
 • Kwas acetylosalicylowy - najbardziej znana aspiryna dodatkowo uszkadza i powoduje podrażnienie układu pokarmowego. Może to prowadzić do powstawania wrzodów i krwawień.
 • Ibuprofen - podobnie jak poprzedni lek, może powodować uszkodzenia błony śluzowej żołądka.
 • Detoks alkoholowy - metoda od lat stosowana w leczeniu "syndromu dnia poprzedniego"

Choć detoks alkoholowy często kojarzony jest z zespołem odstawienia lub zatruciem alkoholowym, w ostatnich latach stosuje się go również w leczeniu kaca. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna każdego roku ze względu na swoją prostotę i szybkość. Osoby, które muszą szybko stanąć na nogi i wrócić do swoich obowiązków, często sięgają po tę metodę.

Więcej na temat detoksu alkoholowego przeczytasz na http://tarnow.terapia24h.pl/qcmr/detoks-alkoholowy-tarnow.html

Jak skuteczny jest detoks alkoholowy?

Kroplówki na kaca mogą mieć wielokierunkowe działanie

W przeciwieństwie do suplementów doustnych, kroplówki dożylne na detoks alkoholowy są w pełni biodostępne. Związki aktywne są rozpuszczane, a następnie podawane bezpośrednio do krwiobiegu za pomocą roztworu izotonicznego. Pozwala to ominąć ograniczenia układu pokarmowego i zmaksymalizować nasycenie tkanek organizmu substancjami prozdrowotnymi w krótkim czasie. Najlepsze w detoksie alkoholowym jest to, że nie podrażnia on układu pokarmowego, który został już przeciążony alkoholem.

Detoks alkoholowy ma tę zaletę, że pozwala na spersonalizowanie całej kuracji. Dzięki temu można całkowicie wyeliminować wszelkie problemy związane z kacem. Źle się czujesz po długiej nocy? Podstawowy pakiet obejmuje płyny, glukozę i mieszankę elektrolitów. Dzięki temu poprawi się Twoje samopoczucie. Jeśli piłeś przez dłuższy czas, kompleksowy pakiet dożylny pomoże uzupełnić niedobory witamin i wspomoże powrót do zdrowia.

Detoks alkoholowy może być przeprowadzony tylko przy użyciu substancji o udowodnionej skuteczności.
Kroplówki na kaca nie powinny zawierać zbędnych substancji. Podawane dożylnie roztwory powinny być przemyślane i bezpieczne. Pakiet, który wybierzesz, określi, co zawiera detoks alkoholowy.

 • Izotoniczny roztwór soli, który szybko nawadnia i pomaga wypłukać resztki alkoholu i jego pochodnych;
 • Unikalne połączenie elektrolitów, czyli jonów sodu, potasu i wapnia.
 • Wysokie dawki magnezu.
 • Glukoza do leczenia hipoglikemii poalkoholowej
 • Szybko wchłaniany kompleks witamin z grupy B, który wspomaga regenerację układu nerwowego.
 • Ornityna jest aminokwasem, który wspomaga odnowę wątroby;
 • Witamina C i koenzymQ10, które mają właściwości antyoksydacyjne, zmniejszające stres oksydacyjny.
 • Pakiet bezpiecznych i starannie dobranych leków.

Detoks alkoholowy pomaga zmaksymalizować zdolność organizmu do wchłaniania korzystnych składników odżywczych. Pozwala to nie tylko na wyleczenie kaca, ale również zmniejsza ryzyko zdrowotne związane z nadmiernym spożyciem alkoholu.

Czy szukasz detoksu alkoholowego?

Choć nasilenie kaca może być różne, czasem jest on tak dotkliwy, że utrudnia wstanie z łóżka. Mamy dobrą wiadomość: nie musisz wychodzić z domu, aby poddać się najlepszemu leczeniu kaca, jakim jest detoks alkoholowy. Jak to możliwe?