Trwa ładowanie proszę czekać ...

Do wyboru, do koloru – czyli wybierajcie to, co lubicie

22 sierpnia 2017 0

Prezerwatywy to najczęściej wybierany środek antykoncepcyjny, mimo tego, że są krytykowane i nielubiane przez wiele osób. Zarzuty w stosunku do nich wydają się jednak bezpodstawne, co na świecie zostało dowiedzione przez wielu naukowców. Dlaczego więc niektórzy nadal na nie narzekają, choć, oprócz tego, że zapewniają antykoncepcję i ochronę przed wieloma chorobami, świetnie zapobiegają nudzie w sypialni

Krytycy prezerwatyw, jako główny ich mankament wskazują na zdecydowane ograniczenie doznań. Czy mają rację? W wielu miejscach na świecie przeprowadzano badania w tej kwestii i niestety, ta teza nigdy nie została potwierdzona. Zastanawiając się jednak nad tym stwierdzeniem, nasuwa się tylko jedno wytłumaczenie. Najprawdopodobniej chodzi tu o nieumiejętność właściwego korzystania z tego środka.

Trzeba więc przyznać, że  w ferworze miłosnych igraszek, zakładanie prezerwatywy może wybijać z rytmu, może być powodem zmniejszenia poziomu emocji, może wręcz być sprawcą „powrotu do początku”. Taka sytuacja ma jednak miejsce wówczas, gdy ktoś ma problemy z właściwym użytkowaniem prezerwatywy.

Zakładanie i korzystanie z niej trzeba najzwyczajniej w świecie potrenować. I tak szczerze mówiąc, nie ma w tym nic wstydliwego. Przecież wiele rzeczy, które po raz pierwszy bierzemy do ręki, sprawia nam trudności podczas użytkowania. Tak, jak nie od razu umiemy korzystać z nowego telefonu czy maszyny do obróbki skrawaniem, tak i prawidłowe użytkowanie prezerwatywy nie wychodzi nam od razu, trzeba to potrenować.

Ludzie różnie sobie radzą z taka nauką, ale najczęściej posługują się obranymi bananami, na których trenują zakładanie kondomów najpierw dwoma rękami, a potem za pomocą jednej dłoni. A jak wiemy, trening czyni mistrza. Im mniej czasu zajmie zakładanie prezerwatywy, tym mniej cudownego nastroju uleci.

Zwiększaj przyjemność i doznania

Gdy już opanujesz sztukę używania kondomów, przychodzi czas na zorientowanie się w rodzajach prezerwatyw, oferowanych przez producentów. Tu ich propozycje można nawet określić jako „kolorowy zawrót głowy Durex”.

Prezerwatywy grubsze i cieńsze, w zależności od intensywności zbliżenia, prezerwatywy z wypustkami i bez, dla zapewnienia różnych doznań i w zależności upodobań, to tylko pierwsze z brzegu rodzaje kondomów.

A przecież są i te z prążkami w różnych konfiguracjach, a wszystko po to, by każdy intymny kontakt mógł zapaść głęboko w pamięć, a cudowne chwile stały się przedmiotem wspomnień.

Prezerwatywy można kupić już chyba w każdym kolorze i w wielu zapachach, głównie owocowych. Można w ten sposób urozmaicać intymne sytuacje i nie poddawać się nudzie, która czasem wkrada się i do sypialni. Ważne jest to, aby w takich chwilach czuć się swobodnie i komfortowo, aby eksperymentować w zakresie takim, jaki jest możliwy do zaakceptowania przez obie strony. Każdego jednak należy zachęcać do wprowadzania nowości w swojej alkowie.

 

Materiał zewnętrzny