Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybrać globulki dopochwowe?

22 sierpnia 2016 0

Globulki dopochwowe to rodzaj środka, po który sięgamy w przypadku infekcji czy też suchości pochwy. Jednak globulka globulce nierówna. Sprawdź na co warto zwrócić uwagę sięgając po wspomniane preparaty.

Infekcje czy też suchość pochwy to rodzaje dolegliwości, które dotykają rzecz jasna wyłącznie płci pięknej. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej przy pomocy specjalnych preparatów, o których informacji udziela między innymi portal kobiecosc.info. Niemniej jednak zanim sięgniesz po wspomniane produkty, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, które z nich w istocie są godne polecenia. Na co więc zwrócić uwagę wybierając globulki dopochwowe?

Działanie wielopłaszczyznowe

Czy zauważyłaś, że leki określane ogólnym mianem preparatów przeciwbólowych, wykazują z reguły także działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne? Właśnie z tego powodu bywają nazywane preparatami wielopłaszczyznowymi. Podobnych cech należy szukać w globulkach dopochwowych. Sięgając po tego rodzaju środki dobrze jest więc decydować się na produkty wykazujące nie tylko działanie nawilżające, ale również regeneracyjne czy ochronne, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku pań narażonych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby wilgoć, obecna na przykład w szatniach siłowni czy basenów. Ważne także, aby wybrany przez nas preparat dbał o utrzymanie fizjologicznego pH.

Kształt

Globulki dopochwowe to preparaty, które – jak wskazuje już na to sama nazwa – aplikowane są bezpośrednio do pochwy. Jak więc łatwo się domyślić, łatwość aplikacji preparatu niejako warunkuje komfort jego stosowania. Mówiąc wprost; im lepszy kształt globulek, tym łatwiejsza i wygodniejsza będzie ich aplikacja. Wybierając globulki dopochwowe warto więc sięgać głównie po te, których kształt został opracowany w oparciu o budowę anatomiczną kobiety.

Skład

Skład leku decyduje o jego działaniu. To oczywiste, niemniej jednak wybierając dany preparat w aptece, wyłącznie nieliczne z nas zwracają uwagę na listę zawartych w danym produkcie komponentów. Jakich więc substancji należy poszukiwać na liście składników globulek dopochwowych? Przede wszystkim – co istotne zwłaszcza w przypadku pań zmagających się z objawami suchości pochwy – nawilżających i wspomagających procesy gojenia. Przykładem takiego składnika jest chociażby hialuronian sodu. Nie mniejsze znaczenie odgrywa kwas mlekowy, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH pochwy, a tym samym wpływa na zmniejszenie ryzyka infekcji, jak również glikogen, wykazujący z kolei właściwości ochronne.

Warto dodać, że wszystkie wspomniane punkty – a więc wielopłaszczyznowe działanie, odpowiedni kształt, jak również bogaty skład – posiada preparat HydroVag (www.hydrovag.pl), który dostępny jest w niemalże każdej aptece, bez recepty.

Materiał partnera zewnętrznego