Trwa ładowanie proszę czekać ...

Esmeralda (meksykański serial telewizyjny)

30 czerwca 2021 0

Esmeralda to meksykańska telenowela wyprodukowana przez Salvadora Mejía Alejandre dla Televisy w 1997 roku. Jest to remake słynnej wenezuelskiej telenoweli z 1970 roku o tej samej nazwie. Esmeralda to oryginalna historia autorstwa Delii Fiallo.

W poniedziałek, 5 maja 1997 roku, Canal de las Estrellas rozpoczął nadawanie Esmeraldy w dni powszednie o godzinie 20:00, zastępując Mujer, casos de la vida real. Ostatni odcinek został nadany w piątek, 14 listopada 1997 roku, a następnego dnia zastąpił go Desencuentro.

Leticia Calderón, Fernando Colunga i Juan Pablo Gamboa wystąpili w rolach głównych, podczas gdy Laura Zapata, Ana Patricia Rojo i Salvador Pineda wystąpili w rolach antagonistów. Nora Salinas, Alejandro Ruiz i odtwórca głównej roli Enrique Lizalde wystąpili w rolach głównych.

W 1998 roku została uznana za "Najlepszą Telenowelę Roku" przez Premios TVyNovelas.

serial Esmeralda

Fabuła

Rodolfo Peñareal ma obsesję na punkcie posiadania męskiego potomka. Po wielu poronieniach, jego żona Blanca znów jest w ciąży. Pewnej nocy rodzi się dziewczynka, ale sądzą, że urodziła się martwa.

W tym samym mieście, w innym, skromniejszym domu, rodzi się chłopiec, ale jego matka umiera podczas porodu. Położna i opiekunka Blanki, w najlepszych intencjach i w celu uspokojenia Rodolfo, postanawiają zamienić się dziećmi.

Blanca zakłada parę szmaragdowych kolczyków swojemu rzekomo martwemu dziecku, tak aby została z nimi pochowana. Po dokonaniu wymiany, położna Dominga odkrywa, że dziewczynka nie jest martwa, ale teraz jest już za późno, by naprawić krzywdę.

W ten sposób chłopiec, który urodził się w nędznej chatce, ujrzy swoje pierwsze światło w bogactwie wielkiego domu, podczas gdy słodka dziewczynka, której należało się złote łóżeczko, stawia pierwsze kroki wśród walących się ścian i nędzy.

Esmeralda, córeczka Peñarealów, urodziła się niewidoma, ale dobroć jej serca daje jej światło do szczęścia i złudzenie, że pewnego dnia spotka miłość. Jej oczy są "oczami miłości".

Czas mija i przeznaczenie obojga dzieci, Esmeraldy i José Armando, staje się jasne, ponieważ natychmiast się w sobie zakochują. Jednak obsesja, pragnienie, interesy rodzinne, fałszywa miłość do kobiety i duma Peñarealów, by ich ród zwyciężył, niszczą wszelkie szlachetne uczucia.

Esmeralda i José Armando są ofiarami w tym morzu urazy, które stopniowo pogrąża ich w ciemności obojętności.

Sprawdź: Esmeralda odcinki